w , ,

Huśtawki ogrodowe

huśtawki ogrodowe

Huśtawki ogrodowe: przydomowy ogródek to nie rzadko miejsce, w którym cała rodzina ma szansę nie tylko na zabawę, ale i czas relaksu na łonie natury.

Szczególnie korzystamy z tego dobrodziejstwa w sezonie wiosennym i letnim – większość czasu spędzamy wtedy właśnie na świeżym powietrzu.

Jednym z elementów, które z całą pewnością wpływają na odpowiedni wypoczynek w ogrodzie jest huśtawka. Niekoniecznie ta typowo dziecięca, ale taka z której skorzystać będą mogli również dorośli. W poprzednim sezonie prym wiodły trampoliny. Teraz, coraz popularniejszym akcesorium do ogrodu stają się właśnie huśtawki.

Huśtawka ogrodowa dla całej rodziny jest kilkuosobowa. Nie wzniesiemy się na niej na dużą wysokość, służy raczej to błogiego odprężania – spokojne kołysanie skutecznie niweluje codzienny stres.

Huśtawki wykonane są najczęściej z drewna, dzięki czemu są trwałe i komponują się idealnie z całością terenu, tworząc tym samym świetną ozdobę ogrodu. Na tych największych, zmieszczą się nawet 4 osoby więc jednocześnie może z niej korzystać cała rodzina.

Idealnie jest, kiedy drewniane huśtawki ogrodowe posiadają daszek. Ten jest idealnym zabezpieczeniem nie tylko przed opadami atmosferycznymi, ale i słońcem, które szczególnie latem może dać się we znaki.

Sama konstrukcja tego rodzaju huśtawek jest prosta natomiast amatorzy nie powinni podejmować się samodzielnego tworzenia tego typu akcesorium. Priorytetem jest tutaj bowiem bezpieczeństwo.

Huśtawka wykonana z drewna musi posiadać solidny stelaż, który zabezpiecza ją zarówno z boku jak i z tyłu. Dzięki temu huśtawka jest stabilna.

Nabywając huśtawkę wieloosobową należy zainteresować się również kwestią jej obciążenia. Taka, na której jednocześnie mogą usiąść 3-4 osoby, może udźwignąć nawet 400 kilogramów.

Co ważne, aby móc cieszyć się spędzaniem czasu na ogrodowej huśtawce, trzeba zapewnić odpowiednią przestrzeń, na jakiej będzie ona mogła być właściwie użytkowana. Warto pamiętać, że sam sprzęt tego rodzaju jest dużych gabarytów. Co więcej, aby móc skorzystać z funkcji bujania, trzeba zapewnić dodatkowe miejsce. Niedopuszczalnym jest, by huśtawkę umieścić w pobliżu innych mebli ogrodowych. W trakcie jej użytkowania, bujanie musi być swobodne, ale i w pełni bezpieczne.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając drewnianą huśtawkę? Na pewno na sam surowiec, z jakiego została wykonana. Ogromnym powodzeniem cieszą się te z sosny oraz świerku. Jeszcze trwalsze jest natomiast drewno egzotyczne, na przykład odmiana Maranti – te będą jednak nieco droższe. Zawsze zwracajmy uwagę na to, czy drewno zostało odpowiednio zaimpregnowane. Dodatkowa ochrona pozwoli nam na korzystanie z niej przez co najmniej kilka lat, bez żadnej dodatkowej konserwacji.

Pamiętajmy, że oprócz samej huśtawki, konieczne stają się również dodatkowe akcesoria, które zdecydowanie podniosą komfort jej użytkowania. To przede wszystkim tekstylne siedziska, które przy odpowiednim doborze również mogą pełnić rolę dekoracji. Najczęściej wybiera się dosyć grube poduchy, w kolorze ciemnym lub wzorzystym bowiem takie nie ulegają tak szybko widocznym zabrudzeniom. Dzięki temu całość może stanowić piękną ozdobę przez długi czas.

Artykuł napisany w oparciu o materiały ze strony producenta drewnianych huśtawek ogrodowych – firmy ZadbanyDom24.


  1. Meble ogrodowe od światowych designerów
  2. Ogrodowa huśtawka, która pomaga budować relacje
  3. Huśtawka ogrodowa. Jak ją zrobić?

Originally posted 2016-04-21 10:45:54.

trawnik

Nawożenie trawnika na wiosnę: podstawowe zasady

mocznik nawoz

Mocznik – zastosowanie w ogrodzie