w ,

Jak kupować meble ogrodowe?

Nawet najbardziej zadbany ogród, powinien być zaopatrzony w meble ogrodowe. Dzięki nim, spędzanie czasu na świeżym powietrzu, w towarzystwie przyjaciół, rodziny i wypielęgnowanych roślin, będzie jeszcze większą przyjemnością. Na rynku są dostępne meble wykonane w bardzo wielu różnych materiałów. Jak zatem wybrać te, które posłużą nam przez wiele lat i będą odporne na warunki atmosferyczne?

Pod hasłem meble ogrodowe kryją się meble, które można postawić także na tarasie czy balkonie, czyli wszystkie mniej lub bardziej odporne na warunki atmosferyczne. Wybierając te, które będziemy chcieli oglądać przez kolejne kilka lat, na naszym małym kawałku zieleni, musimy się kierować przede wszystkim tym, gdzie będą stały. Pozostałe czynniki mają drugorzędne znaczenie.

drewniane meble ogrodowe, Ogrodosfera

Jak kupować meble balkonowe?

Z jednej strony balkon jest najmniej problematycznym miejscem, które można zaaranżować, ze względu na częściowe zadaszenie. Z drugiej strony, jest to tak mała przestrzeń do zagospodarowania, że trzeba się nieźle nagimnastykować, żeby wstawić więcej niż dwa krzesła. Meble balkonowe powinny być przede wszystkim niewielkich rozmiarów, lub w miarę możliwości się składać, aby ich przechowywanie nie sprawiało problemów. Nie powinny być także zbyt ciężkie. Idealne wydają się być meble plastikowe, które nie są ciężkie ani kłopotliwe w przechowywaniu. Dobrze sprawdzą się także meble drewniane, z których wiele modeli składa się na płasko. Odpowiednia pielęgnacja i regularne impregnowanie, pozwoli na użytkowanie mebli przez długie lata.

Jak kupować meble tarasowe? 

Aranżując taras, meble można wybierać do woli. Głównie dlatego, że mamy do dyspozycji dużo większą przestrzeń niż w przypadku balkonu i lepsze podłoże niż na trawie ogrodowej. Idealne na taras są więc drewniane lub wiklinowe wypoczynki. Aby przedłużyć trwałość mebli, warto wybrać meble wykonane z tak zwanego technorattanu, czyli bardzo trwałego materiału, wyglądem przypominającego wiklinę.

<a href="http://ogrodosfera.pl/meble-ogrodowe" target="_blank">fot. technorattanowe meble ogrodowe, Ogrodosfera</a>
technorattanowe meble ogrodowe, nowydzialkowiec.pl

Jak kupować meble ogrodowe? 

Ogród daje praktycznie nieograniczone możliwości przy doborze mebli. Ze względu na trwałość materiału, idealne do ogrodu będą meble z łączonych materiałów, takich jak żeliwne nogi oraz drewniane oparcie i siedzenie. Odpowiednie zaimpregnowanie mebli przed wstawieniem do ogrodu, gwarantuje ich trwałość przez długi czas.

Warto pamiętać o tym, że długość życia mebli ogrodowych zależy nie tylko od producenta, ale także od użytkownika. Odpowiednia pielęgnacja i konserwacja może znacznie wydłużyć ich żywotność, a także regularne czyszczenie i prawidłowe użytkowanie. Projektanci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych modeli mebli z różnych materiałów i może się okazać, że plastikowe meble, są tymi, które skradną twoje serce.

Originally posted 2016-02-15 11:33:20.

Napisane przez Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Romanse na działce: o roślinach pobudzających libido

Sprzedawaj przetwory z własnej uprawy bez rejestrowania firmy