w ,

Jak zrobić ogrodzenie z siatki stalowej?

Ogrodzenie z siatki stalowej jest tanie, szybkie w wykonaniu i również może prezentować się estetycznie, gdy dobierze się odpowiedni rodzaj siatki. Można wykonać je również bez zatrudniania firmy – o czym trzeba pamiętać?

Zwykłe ogrodzenie siatkowe doskonale sprawdza się w przypadku działek, tyłów domów, również stosowane jest do ogradzania posesji firm czy innych przestrzeni. Można wykorzystać do niego siatkę stalową w rolce, ale również alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie drucianych paneli ogrodzeniowych.

Co jest potrzebne?

Pierwszym krokiem jest określenie ilości potrzebnych materiałów – zarówno liczby metrów siatki lub paneli. Również konieczne jest dobranie po 2 zastrzały na każdy słupek narożny i po 1 na słupki początkowe. Ponadto wtedy, gdy ogrodzenie na danym odcinku ma być dłuższe niż 25 metrów, zaleca się zastosowanie słupków podporowych. Na każde 50 centymetrów trzeba też kupić 1 drut naprężający wewnętrzny, na całą długość drutu trzeba dobrać też po 1 napinaczu do słupków podporowych, początkowych i narożnych. Więcej informacji o potrzebnych materiałach można uzyskać często od sprzedawcy.

Prace montażowe

Konieczne jest na początku zabudowanie słupków – można wykorzystać do tego celu wiertnice pionowe Staltechnika, które pozwalają na szybkie wykonanie otworu do montażu. Słupki mogą być zamontowane w betonie lub też na kotwach drewnianych lub metalowych – kotwy pozwalają na szybszy montaż, ale nie sprawdzają się przy skalistym podłożu. Dostępne wiertnice pionowe Staltechnika i ich parametry można zobaczyć na stronie producenta.

Kolejnym etapem jest wykonanie zastrzałów i zamontowanie drutów naprężających z napinaczami w odległości około 15 centymetrów od słupków. Kolejny krok to montaż drutów naprężających. Ostatnim etapem jest montaż siatek – należy przymocować je do drutów naprężających i słupków pośrednich i stopniowo napinać. Gdy siatki mają łączyć się ze sobą, można również wykorzystać do tego celu poziome druty lub przełożyć przez oczka obu kawałków pręt napinający.

Originally posted 2016-07-27 19:23:29.

Jak wybrać dobrą kosiarkę do ogrodu?

Jak wybrać dobrą kosiarkę do ogrodu?

Ogrody wertykalne ożywią Twoją przestrzeń