w

Jak wybrać dobrą kosiarkę do ogrodu?

Jak wybrać dobrą kosiarkę do ogrodu?

Zakup kosiarki, to zakup na lata, więc należy dobrze go przemyśleć. By rozeznać się w cenie zakupu warto porównać ogólne ceny kosiarek w różnych sklepach. Warto też sprawdzić, czy podobne kosiarki o tym samym standardzie (a na przykład innej firmy), nie kosztują przypadkiem tyle samo. Kolejną ważną kwestią jest gwarancja.

Powinna ona obejmować najważniejsze elementy kosiarki, przy czym silnik powinien być objęty oddzielną gwarancją. Taka praktyka jest stosowana przez wszystkie poważniejsze firmy na rynku. Warto także już przy kupnie pomyśleć o sprawie serwisowania. Należy się przekonać, czy blisko naszego miejsca zamieszkania znajduje się miejsce, w którym będziemy mogli dokonać serwisu konkretnego modelu kosiarki. Kolejną kwestią, nad którą powinniśmy się zastanowić, jest bezpieczeństwo.

Kosiarka powinna mieć czytelną instrukcję, z którą warto się dokładnie zapoznać. Powinna taż posiadać zabezpieczenia przed przypadkowym włączeniem oraz takie, które pozwolą na natychmiastowe wyłączenie kosiarki w razie niebezpieczeństwa. Silnik oraz noże do cięcia powinny zatrzymać się natychmiast (w ciągu kilku sekund).Wybierając kosiarkę, warto pomyśleć także o wygodzie. Po pierwsze wygodniejsza jest kosiarka lżejsza. Łatwiej ją nie tylko kosić, ale także ją przechowywać.

Najcięższe kosiarki to kosiarki spalinowe, jednak z drugiej strony są one praktyczniejsze, jeśli mamy duży ogród (nie ma konieczności ciągnięcia kabla). A jeśli kosić w ogóle nie lubimy – warto zastanowić się nad zautomatyzowanym modelem. Podobnie jest z kwestią obudowy. Im lżejsza tym praktyczniejsza, ale z drugiej strony musi być odporna na uszkodzenia. Kształt obudowy ma także znaczenie, jeśli chodzi o czyszczenie kosiarki. Spełnia ona jeszcze jedną praktyczną funkcję, a mianowicie: pomaga w redukcji hałasu. Przy podejmowaniu decyzji odnośnie kosiarki, warto też zwrócić uwagę na koła.

Tym łatwiej będzie kosić trawnik, im będą większe. Poza tym najpraktyczniejszym rozwiązaniem jest regulacja wysokości kosiarki. Bez niej, jeśli tylko będziemy mieli do czynienia z nierównościami terenu, lub po prostu będziemy chcieli wyregulować trawnik na odpowiednią wysokość – będziemy mieli z tym problem. Najlepiej sprawdza się regulacja centralna (wszystkie koła są w niej podnoszone równocześnie). Pozwala to dokonać regulacji nie tylko szybko, ale także dokładniej i precyzyjniej. Ostatecznie wybierając kosiarkę warto wybrać najlepszą opcję z uwzględnieniem specyfiki własnego ogrodu.

Robiąc wywiad należy wypytać sprzedawców o to, jaki typ kosiarki sprawdza się najlepiej do jakiego typu trawnika. Od wielkości trawnika powinien zależeć rodzaj napędu. Wybór konkretnego typu kosiarki powinien był zależny również od tego, czy na trawniku znajduje się architektura ogrodowa. Dużym problemem przy koszeniu okazują się często rosnące drzewa, krzewy i rabatki, wokół których ciężko jest manewrować. Należy także zwrócić uwagę na to, jak dany typ kosiarki radzi sobie ze skoszona trwają (rozrzuca ją, mieli?). Na rynku dostępne są bardzo różne modele i typy kosiarek, dlatego warto wybrać najlepiej odpowiadającą naszym potrzebom.

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi Ogród.net.

Originally posted 2016-07-08 06:02:13.

spersonalizowana deska do krojenia

Spersonalizowane deski do krojenia

Jak zrobić ogrodzenie z siatki stalowej?