Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Zastosowanie octu w ogrodzie

Ocet w kuchni ma wiele zastosowań. Każda pani domu z pewnością często korzysta z jego pomocy przy robieniu rozmaitych porządków, ale czy wiecie, że ocet doskonale sprawdza się także w ogrodnictwie? Sprawdźcie jakie jest zastosowanie octu w ogrodzie.

Aby w cieszyć się pięknym ogrodem, należy wybierać ocet o stężeniu nie większym niż 10%. Jeśli wybierzesz mocniejszy roztwór, możesz osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego i zniszczyć rośliny.

ocet

Ocet na szkodniki ogrodowe

Jeśli hodujesz w swoim ogrodzie np. sałatę, pewnie znasz problem ślimaków, atakujących bez umiaru, których piekielnie trudno jest się pozbyć. Ocet przychodzi z pomocą! Wlej do butelki ze spryskiwaczem ocet i wodę w proporcji 1:1 i spryskaj nią ślimaki. Powinno to skutecznie je odstraszyć. Trzeba systematycznie sprawdzać stan ślimaków i na bieżąco likwidować je octem. Możesz także wymieszać ocet z piwem w proporcjach 1:1 i rozstawić w niewielkich pojemniczkach wokół grządek, które atakują ślimaki. Taki sposób zwabi ślimaki do pojemników i odsunie ich uwagę od upraw.

Ocet pozwala także skutecznie pozbyć się mrówek z ogrodu, ale także z różnych miejsc w domu. Wystarczy spryskać miejsca, w których występują, czystym octem.

Niektórzy ogrodnicy mają problem z królikami atakującymi ich grządki. Wystarczy rozstawić pojemniki z octem lub nasączoną nim watę, między warzywami, które są atakowane przez zwierzaki. Zapach octu, który jest dla nich nie do zniesienia, odstraszy je od zaglądania w grządki.

Uporczywe owady latające wokół upraw, które mogą niszczyć lub nad miejscem wypoczynku w ogrodzie, warto potraktować mieszanką octu i cukru. Szklankę cukru należy rozpuścić w szklance octu i nasączyć nią watę lub nalać do pojemnika u umieścić w miejscu, które jest atakowane przez uporczywe owady. Kiedy zapach octu straci intensywność, lub pojemnik napełni się owadami, należy napełnić go świeżą mieszanką.

pielęgnacja

Na chwasty

Często nie możemy sobie poradzić z trawą i chwastami, które wychodzą spod kostki brukowej lub wdzierają się pomiędzy rośliny, które z namaszczeniem pielęgnujemy. Kostkę brukową, w miejscach, gdzie chwasty atakują z największą intensywnością, należy polać czystym octem spirytusowym, najlepiej w pogodny, słoneczny dzień. Jeśli decydujemy się na usuwanie chwastów spomiędzy roślin, które chcemy zachować, trzeba zachować szczególną ostrożność i bardzo uważać, aby nie dopuścić do kontaktu zdrowych roślin z octem.

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *