w

Drugie życie naszych mebli

Często zmieniając miejsce zamieszkania lub wystrój, nie wiemy co zrobić z naszymi meblami, które już nie pasują do wnętrza. Zamiast się ich pozbywać, lepiej dać im nowe życie.

Tanie przerabianie

Nadal jednym z popularniejszych sposobów na urządzenie mieszkania, pozostaje kupno mebli produkowanych seryjnie – ze względu na oszczędność. Jednak każdy z nas posiada swój ulubiony mebel, który ma od lat i pomimo tego, iż jego stan nie jest idealny, nie chcemy się go pozbywać. Coraz częściej zależy nam także na tym, by posiadać coś unikatowego, niedostępnego w sklepach, czego nie zobaczymy u innych. By sprostać i jednemu, i drugiemu, warto postawić na renowację, naprawę lub wymianę materiałów pokryciowych mebli. Nie dość, że odświeżymy stan swoich mebli i pozwolimy im dłużej służyć, przywrócimy naszym meblom blask i funkcjonalność, to możemy mieć unikatowy mebel, który będzie pasował do aranżacji wnętrza. To świetny sposób na stworzenie swojego ulubionego mebla na nowo.

Do wszelkich przeróbek oraz rodzajów stylizacji, najczęściej wybierane są meble, które nie są antykami, bądź ich wartość ze względu na słaby stan zachowania jest mała. Stary mebel można niewielkim kosztem naprawić czy zmienić całkowicie jego wygląd – mówi specjalista Paweł Kaczmarek z Tapex Design.

Jak dobrać odpowiednią tkaninę?

Metodą na piękne wnętrze z klasą jest pomieszanie nowoczesności z klasycznymi, postarzałymi meblami. To z pewnością nada naszej przestrzeni elegancji. Warto zachować przy tym jednolitą kolorystykę. Praktycznie każdy mebel można całkowicie odmienić czy odnowić. Meble codziennego użytku, jak np. fotele, kanapy, są bardziej narażone na zniszczenia, dlatego zmiana obicia będzie dobrym pomysłem. Możemy decydować pomiędzy skórami i tkaninami – naturalnymi i ekologicznymi. Do wyboru mamy całą gamę tkanin – kwiaty, krata, ekoskóry, można je nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach, dlatego cieszą się sporą popularnością. Jeśli chodzi o skóry, to wymagają od nas większej uwagi – trzeba szczególnie dbać o ich pielęgnację, by służyły nam długi czas i nie ulegały pęknięciom oraz zadrapaniom. Skórzane meble nigdy nie wyjdą z mody, a do tego wyglądają bardzo ekskluzywnie, zatem warto mieć to na uwadze. Warto podkreślić, że wiele firm tapicerskich realizuje spersonalizowane zamówienia, a sklepy internetowe oferują dużo niższe ceny. 

Jak dbać o skóry i tkaniny?

Odmiana wyglądu mebli nie musi wiązać się z wielkimi kosztami, na rynku istnieje wiele zakładów tapicerskich, w których możemy w przystępnym cenach zlecić taką usługę. Dodatkowo, jeśli odpowiednio zadbamy o skórę lub tkaninę, będą nam służyły przez długi czas, więc ich koszt szybko się zwróci. Przy utrzymaniu naszych mebli w idealnym stanie pomogą nam preparaty dostępne na rynku. Jest ich cała gama, jednak niektóre z nich zapewniają tylko doraźną ochronę – pianki, proszki nanosimy na mebel i po upływie czasu rekomendowanego przez producenta, ścieramy przy użyciu ściereczki. W dłuższej perspektywie ważne jest przede wszystkim to, by wybierać specyfiki pasujące do gramatury skóry naszych mebli – w przeciwnym wypadku narazimy ją na zniszczenie. Zdecydowanie trudniej czyści się skóry i tkaniny w jasnych odcieniach – na nich plamy są bardzo widoczne. Nie należy do ich czyszczenia używać wybielaczy, ponieważ przez to możemy je nieodwracalnie zniszczyć. Warto w tym celu użyć delikatnego środka piorącego.

Artykuł powstał we współpracy z TapexDesign.pl

Originally posted 2016-08-22 13:52:53.

Ogrody wertykalne ożywią Twoją przestrzeń

Jak dawniej wyglądały popularne warzywa i owoce?