w ,

Ozdobne krzewy do ogrodu

Mimo, że za oknem jeszcze chłód to prezentujemy wam ozdobne krzewy kwitnące do ogrodu, które możecie ująć w swoich planach ogrodowych. Warto się rozeznać już teraz i zaplanować jakie krzewy do ogrodu wybrać.

Każdy ogrodnik wie, że krzewy są bardzo wygodnymi roślinami w ogrodzie. Zazwyczaj są długoletnie i ładnie się prezentują, nie trzeba też bardzo wiele przy nich robić. Skoro już decydujemy się na krzewy w ogrodzie, można wybrać ozdobne krzewy kwitnące, które będą jeszcze bardziej efektowne i z pewnością przyniosą dużo radości. Wbrew pozorom, nie są też trudne w pielęgnacji.

Śnieguliczka

nieguliczka biaa, biaojagodowa Symphoricarpos albus

Śnieguliczkę zna chyba każdy. Może nie pod nazwą, ale któż nie zna tej zabawy z dzieciństwa, kiedy z krzaczka zrywa się białe „bąble” i z przyjemnym pyknięciem rozdeptuje na chodniku? Te bąble to właśnie owoce śnieguliczki. Hodowanie jej w ogrodzie, da pewnie dużo zabawy dzieciom, ale trzeba bardzo uważać, żeby po zabawie dokładnie umyć ręce, ponieważ owoce śnieguliczki są trujące dla ludzi. Śnieguliczka ma bardzo niewielkie wymagania, a właściwie to żadnych, ponieważ nie tylko nie jest wybredna co do gleby, ale także nie potrzebuje wiele słońca. Dobrze zniesie zarówno suszę, jak i mróz. Nie powinno się jej sadzić przy delikatnych krzewach czy innych roślinach, ponieważ śnieguliczka wypuszcza mocne i ostre korzenie, które mogą uszkadzać inne rośliny. Trzeba pilnować, żeby w jej sąsiedztwie rosły podobnie ukorzenione rośliny. Kwitnie od początku czerwca aż do końca września.

Migdałowiec

Migdałowiec charakteryzuje się pięknymi kwiatuszkami, przypominającymi małe róże. Najlepiej lubi żyzną i wilgotną glebę, ważne, żeby nie była piaszczysta ani podmokła. Lubi nasłonecznione miejsca i raczej bez towarzystwa. Migdałowiec dobrze znosi mrozy, choć mogłoby się wydawać, że jest wprost przeciwnie. Ważne, żeby zabezpieczyć go na zimę, ukopując kopiec z ziemi. Jest rośliną miejską, oznacza to, że nie rośnie także w rejonach, gdzie powietrze jest mocno zanieczyszczone. Raz na 4 lata należy przycinać migdałowca. Trzeba to zrobić niedługo po przekwitnięciu, czyli pod koniec maja. Nie należy przycinać go zbyt mocno. Kwitnie od kwietnia do maja.

Hortensja

Bardzo popularny krzew kwitnący. Jest bardzo łatwa w uprawie, ale nie lubi gliny i zimnej gleby. Lubi słońce, lub niewiele cienia i nie trzeba jej za często podlewać. Jest rośliną długoletnią, jeśli co kilka lat przytnie się jej pędy. Lubi być sadzone w grupach. Trzeba jesienią obciąć suche kwiaty. Jest krzewem często sadzonym w parkach. Kwitnie w sierpniu i wrześniu.

Głóg

Jest bardzo wysokim krzewem i jednocześnie bardzo pięknym. Jego zazwyczaj różowe kwiaty są niezwykle efektowne, ale występuje także w białym i czerwonym kolorze. Może być uprawiany w mieście, ponieważ jest odporny na zanieczyszczenie powietrza. Dobrze znosi mrozy, ale ich ogromną zaletą jest bardzo niski wymóg jeśli chodzi o glebę w jakiej rośnie. Lubi słońce lub lekki cień. Ich kwiaty i owoce mogą być stosowane przy chorobach serca, nadciśnieniu i wielu innych dolegliwościach. Kwitnie w maju i czerwcu.


  1. Najlepsze krzewy iglaste do ogrodu
  2. 6 najpiękniejszych drzew i krzewów do Twojego ogrodu
  3. Jakie znamy rodzaje ogrodów?

Originally posted 2015-12-02 21:43:11.

Programy do projektowania ogrodów

Produkty Ogrodowe w dobrym stylu