Migocące lampki, bombki i girlandy rozmieszczone wokół domu dodadzą posiadłości kolorów i ożywią ogród, który zapadł w zimowy sen. Dzięki temu wyjątkową atmosferę świąt, która tkwi w przygotowaniu mieszkania i ozdób, będzie można poczuć już u progu naszej posesji. Radzimy, jak bez dużego nakładu pracy sprawić, aby nasz ogród stał się magiczny i inny niż wszystkie.
Ogród może wyglądać jak zaczarowany nie tylko latem, gdy wszystkie rośliny kwitną i są kolorowe, ale również zimą. Wszystko za sprawą świątecznych dekoracji: stroików, bombek, lampionów i girland.
– Zanim kupimy dekoracje i rozpoczniemy przygotowanie ogrodu na święta warto zastanowić się jak dobrać ozdoby, aby uzyskać wyjątkowy, czarujący efekt. Przede wszystkim należy przemyśleć jakiego koloru powinny być lampki i inne ozdoby. Najlepiej, jeśli te dobierzemy do barwy fasady domu oraz nawierzchni alejek i podjazdu – jeśli pełnią one ważną rolę w aranżacji. W rezultacie, do białej, szarej elewacji najlepiej pasują ozdoby w oprawie srebrno-niebieskiej. Aby uniknąć efektu chłodu, można na zasadzie kontrastu, posłużyć się dodatkami w kolorach zielonym i czerwonym np. przypinając do drzwi wieniec. Natomiast, gdy elewacja i wybrukowane alejki są utrzymane w cieplejszych barwach (ceglana, brązowa), magiczny efekt spotęgują ozdoby złote i czerwone – tłumaczy Wojciech Średniawa, główny projektant z firmy Polbruk.
Przystrajając przydomowe zakątki warto zadbać również o to, aby ogród był świąteczny zarówno w dzień, jak i w nocy. Efekt ten osiągniemy za pomocą efektywnego oświetlenia i klasycznych ozdób takich jak wianki, wstęgi i dodatki.
Uroczy ganek
Reprezentacyjne, przykuwające oczy przestrzenie blisko wejścia są niezwykle wdzięczne do dekorowania. Dlatego osoby, których dom posiada ganek lub werandę, mają spore pole do popisu. Na drzwiach można zamocować tradycyjny wieniec, a brzegi progu ozdobić latarenkami bądź karłowatymi iglakami w donicach. Z kolei podsufitka, poręcze i filary to świetne miejsca na zainstalowanie girland, mieniących się sopli lub kurtyn świetlnych. Dekoracje mogą zwieńczyć duże, czerwone kokardy lub elementy z wikliny w kształcie kuli, serca, lub renifera.
Choinka inna niż wszystkie
Ułatwione zadanie mają właściciele tych posesji, na których jest choinka, bo to przecież ona odgrywa wielką rolę podczas świąt. Aby poczuć magiczną atmosferę, wystarczy ozdobić drzewko za pomocą dekoracyjnych łańcuchów i lampek. Żeby nasza choinka była inna niż wszystkie można pokusić się o nietuzinkowe ozdoby – lampki w kształcie dużych szyszek czy gwiazd, szarfy opadające z czuba wzdłuż choinki i prezenty. Należy pamiętać też, aby nie przesadzić z mnogością kolorów i ozdób – najlepiej sprawdzą się ozdoby w dwóch, maksymalnie trzech odcieniach.
W świątecznym ogrodzie nie może zabraknąć również figurek ptaszków, cherubinów i np. sań, pojedynczo rozstawionych na działce.
Małe elementy ze świątecznym akcentem
Pozostałe elementy, które znajdują się w ogrodzie: ławka, pergola lub donice, również mogą się przydać. Z powodzeniem będą stanowić miejsce świątecznej kompozycji. Pergolę otaczamy przy pomocy lampek choinkowych, a donice i siedzisko ławki wypełniamy gałązkami iglaków, szyszkami i dodatkowymi elementami dekoracyjnymi: bombkami, kokardami lub sztucznymi owocami. Takie drobne akcenty stworzą piękną, harmonijną kompozycję, którą będzie można z przyjemnością podziwiać przez okno, przez cały okres świąt. W podobny sposób możemy przystroić tarasy i balkony.
Dzięki dekoracjom nie tylko poczujemy prawdziwie świąteczną atmosferę, ale też sprawimy, że nasz ogród zyska magiczny wygląd i uroczysty charakter.
www.polbruk.pl
Originally posted 2016-12-16 16:27:26.