w , ,

Aranżacje ogrodów przydomowych

Garden Flowers

Wybraliśmy najładniejsze, naszym zdaniem, aranżacje ogrodów przydomowych. Zainspiruj się nimi! Zima w tym roku wyjątkowo nas rozpieszcza. Zapowiadają się święta bez śniegu i łatwiej będzie zastanowić się nad aranżacją ogrodu. Możesz wyjść do ogrodu dwór lub na działkę i wyobrazić sobie jak ma wyglądać twój wymarzony ogród.

Aranżacje ogrodów przydomowych – jak urządzić swój zielony zakątek jeśli miejsca wokół jest niewiele? Warto posadzić rośliny tuż przy ścianie. Możesz odgrodzić poszczególne grządki ozdobną kostką brukową, lub kamieniami. Bliżej ściany domu posadź róże lub bluszcz, czyli takie rośliny, które wymagają podpory. Najlepiej sadź kwiaty w taki sposób, żeby te bliżej ściany były wysokie a te przy samej krawędzi grządki były niskie. Dzięki temu wyeksponujesz wszystkie swoje kwiaty. Pamiętaj o tym, żeby grupować kwiaty w taki sposób, żeby blisko siebie rosły kwiaty o podobnych wymaganiach glebowych, słonecznych i tych dotyczących nawadniania.

Aranżacje ogrodów przydomowych
Źródło: http://www.dsblog.info/

Ciekawym sposobem na aranżację ogrodu jest wykorzystanie starych donic, zarówno drewnianych jak i glinianych. Możesz je postawić przy altanach lub przy wejściu do domu. Dobrze wyglądają także postawione na ziemi przy samym trawniku. To świetny sposób na sadzenie kwiatów jednorocznych, aby nie wkopywać ich w ziemię tylko sadzić co sezon w donicach. Jeśli wybierzesz te niewielkie rośliny, takie jak np. bratki, donica dodatkowo je wyeksponuje.

Aranżacje ogrodów przydomowych
Źródło: http://www.k1.ua/

Zamiast gotowego kwietnika, który postawisz na tarasie czy przy domu, możesz wykorzystać ocynkowane wiadra, wanny lub inne beczułki. Możesz wsypać do nich ziemię lub układać doniczki. Jeśli wybierzesz sposób sadzenia kwiatów bezpośrednio do ziemi, pamiętaj aby łączyć je według wymagań jakie stawiają przed ogrodnikiem. Jeśli tylko wkładasz doniczki, zwróć uwagę, żeby kwiaty wymagające słońca, nie były przysłonięte innymi. Wykorzystanie starych artykułów ogrodniczych jest o tyle wygodne, że nawet jeśli nie są one w zbyt dobrej formie, to i tak robią wrażenie.

Aranżacje ogrodów przydomowych
http://nicepict.win/

Zamiast pozbywać się starego roweru, który zagraca ci garaż lub szopę, możesz stworzyć z niego kwietnik. Wystarczy, że odmalujesz go na ładny kolor, dołożysz kosze wiklinowe, w których posadzisz kwiaty i dodatkowo posadzisz rośliny wokół roweru lub postawisz obok niego donice. Z pewnością taka dekoracja zrobi wrażenie. Wystarczy, że postawisz ją przy ścianie domu.

Aranżacje ogrodów przydomowych
Źródło: http://pt.forwallpaper.com/

Najprostszym sposobem na zaaranżowanie ogrodu jest posadzenie kwiatów w donicach i ustawienie ich, jedna przy drugiej, przy ścianie domu. Najlepiej jeśli kwiaty dobierzesz nie tylko kolorystyką, ale także warunkami jakie są im potrzebne do życia. To świetny sposób na kolorowy ogród bez konieczności przesadzania kwiatów i rozkopywania trawników. Możesz sadzić rośliny sezonowe, które wyrzucisz po przekwitnięciu. Dużo mniej roboty zimą i jesienią.

Aranżacje ogrodów przydomowych
Źródło: http://www.bravacasa.rs/

Originally posted 2015-12-23 13:08:19.

Proste projekty ogrodów przydomowych

Projekty ogrodów