w , , ,

Programy do projektowania ogrodów

Teraz kiedy za oknem jest zimno, ciemno i nie za bardzo przyjemnie, jest idealna pora na to, żeby zaplanować wiosenne prace w ogrodzie a przy okazji przeprowadzić rutynową kontrolę stanu roślin i może przearanżować nieco cały ogród. Nie każdy się na tym zna i nie każdy musi się znać, ale dobrze jeśli ogród jest zaprojektowany w profesjonalny sposób. Można w tym celu zatrudnić profesjonalistę, ale czasem wystarczy jeśli wygospodarujemy wieczorem trochę czasu i sami zaprojektujemy go tak, jak na prawdę chcemy. W tym celu potrzebny będzie komputer, kubek ulubionej herbaty i mnóstwo wolnego czasu, bo oto przedstawiamy fantastyczne programy do projektowania ogrodów. Ostrzegamy, że to świetna zabawa i do tego bardzo wciągająca! Do dzieła!

MyGreenSpace

mygreenspace

Nie jest darmowym programem, jednak dostęp do niego kosztuje naprawdę niewiele, zważywszy na funkcje jakie można wykorzystać. Można dowolnie projektować ogród według własnych pomysłów. Można poprosić o pomoc architekta i kontaktować się z nim na bieżąco poprzez aplikcję oraz nanosić wszelkie poprawki, jakie tylko przyjdą nam do głowy. Na sam koniec, niezależnie od tego czy projektujemy sami czy pomaga nam w tym profesjonalista, możemy wycenić koszt powstania ogrodu a nawet skontaktować się bezpośrednio z firmami zajmującymi się sprzedażą artykułów ogrodniczych, roślin a nawet z wykonawcami. To wszystko daje nam MyGreenSpace. Warto spróbować!

Garden Puzzle

garden puzzle

Na stronie internetowej można darmowo korzystać z programu. Minusem jest to, że nie można wracać do projektu, który rozpoczęło się wcześniej. Można zapisywać, ale nie można powracać. trzeba zaczynać wszystko od nowa. Poza tym, program jest łatwy w obsłudze, bo kilkunastu minutach poruszamy się bardzo płynnie po programie. Można wybierać spośród różnych dostępnych teł oraz wybierać rodzaj gleby, jej odczyn, żyzność a nawet wilgotność. Oprócz tysięcy roślin i akcesoriów, możemy wybierać także podłoże czyli panele, kamienie i trawy.

Zaprojektuj Ogród

zaprojektuj ogrod

Aplikacja daje możliwość darmowego przetestowania swoich możliwości. Można wybierać spośród dostępnych gotowych już zestawów do projektowania, ale także pozwala stworzyć swoją wersję od podstaw i daje możliwość skonsultowania się z projektantem podczas prac nad wymarzonym ogrodem. Po zrealizowaniu projektu, można zlecić jego wykonanie a także jest możliwość włączenia programu, który będzie informował o pracach jakie trzeba wykonać w ogrodzie przy roślinach. Idealne dla początkujących ogrodników, którzy jeszcze nie wiedzą jak prawidłowo dbać o rośliny. Aplikacja umożliwia także podgląd ogrodu po jakimś czasie od jego zaaranżowania. Innymi słowy, aplikacja daje możliwość wirtualnego postarzenia ogrodu.

Originally posted 2015-11-30 15:11:53.

Prace ogrodowe w marcu kalendarz działkowca

Prace ogrodowe w marcu

Ozdobne krzewy do ogrodu