Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Ogród jak nowy: 4 fantastyczne metamorfozy

Ogród nie jedno ma imię – dla części z nas to pełna zieleni dżungla, a inni wolą dobrze uporządkowaną przestrzeń z okazyjnymi plamami zieleni. Niezależnie od upodobań, każdy ogród można przemienić ze śmietniska w perłę, o czym świadczą poniższe metamorfozy.

Po odchwaszczeniu, wykarczowaniu i ujarzmieniu przestrzeni, smętny kawałek trawnika przy domu zamienił się w sferę relaksu i zabawy dla najmłodszych.

3

Niepozorne zaplecze domu zyskało zupełnie nowy charakter nie tylko dzięki dbałości o zieleń, ale również dzięki odnowie ścian budynku i dodaniu zadaszenia. Warto pamiętać, że nawet najpiękniejszy ogród nie zrobi wrażenia, jeśli nie zadbamy o jego otoczenie.

4

W tym wypadku zmiany wyglądu domu nie były konieczne, nie mniej w nowej, zielonej aranżacji jego bordowe elementy prezentują się znacznie ciekawiej. Na stosunkowo niewielkiej skarpie udało się stworzyć bujny ogród otaczający ścieżkę, dzięki czemu dom zyskał zupełnie nowe oblicze.

1

W tej aranżacji stosunkowo nieduże zmiany dały świetny efekt. Dolną część domu pokryły granatowe pasy, a na podeście pojawiła się drewniana antresola i wyposażenie, które dodały całości klasy i przytulności.

2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *