w , ,

Proste projekty ogrodów przydomowych

Ogrody przydomowe uchodzą za jedne z trudniejszych do zaprojektowania. Zwłaszcza kiedy projektujemy ogród na działce, która jest już zagospodarowana. Dobrym rozwiązaniem jest projektowanie jednocześnie domu i ogrodu. Wtedy architekt ma większe pole do popisu. Dziś przedstawiamy gotowe projekty ogrodów przydomowych.

Altana jest najważniejsza

projekt1

Wiele osób marzy o miejscu w ogrodzie, gdzie będzie mógł poczytać książkę lub wieczorem posiedzieć przy grillu ze znajomymi. Idealnym rozwiązaniem jest altana, która będzie nie tylko ładnym dodatkiem do ogrodu, ale także azylem. To doskonale sprawdzi się na spotkania z przyjaciółmi i rodzinne obiady latem. Także jako miejsce gdzie będzie można się zrelaksować z książką czy kubkiem gorącej herbaty, kiedy wieczory nie będą już tak ciepłe. Prezentowany projekt zakłada ustawienie altany tuż przy samej granicy ogrodu. Wcześniej jest tylko trawnik i ławeczki a kwiaty i altana zamykają całość. Ogród sprawia wrażenie większego przez to, że zostaje pusta przestrzeń z przodu a kwiaty rosną tuż przy granicy.

Taras robi wrażenie

projekt 4

Często projektując dom zapominamy o tarasie, albo go otwieramy i rezygnujemy z obsadzania go kwiatami. Nasza propozycja to ogród przydomowy, który posiada taras. Całe piękno tkwi w barierkach, które można ozdobić pięknymi kwiatami doniczkowymi.

Kwiaty rosną zarówno na zewnątrz jak i od wewnątrz ponieważ na tarasie stoją wysokie donice, w których również rosną kwiaty. Jeśli posiadasz dodatkowo duży ogród, do którego wchodzi się z tarasu, możesz go bogato zagospodarować.

Drzewa owocowe i bujne kwiaty będą tworzyły miły cień w upalne dni. Możesz dodatkowo stworzyć ścieżkę, która nada ogrodowi tajemniczości. Jeśli nie, możesz bogato zagospodarować taras.

Symetryczny ogród przydomowy

projekt3

Nawet prostą działkę można ładnie zaaranżować. W takim wypadku proponujemy symetrię. Jeden gatunek kwiatów posadzony równolegle do granicy działki lub prostopadle do ściany domu. Można z kwiatów tworzyć płoty, obsadzać nimi granice działki.

Aby przełamać symetrię można stworzyć klomb w miejscu gdzie jest nieco więcej przestrzeni. Jeśli nie masz pomysłu na ogród, wybierz trzy lub cztery gatunki roślin, które będą pasowały do siebie i do gleby, w której będą posadzone i tylko je wybierz do swojego ogrodu. To sprawdzony sposób na ładny i estetyczny ogród.


  1. Ozdobne krzewy do ogrodu
  2. Jak pielęgnować azalię domową?
  3. Prace ogrodowe w marcu

Originally posted 2015-12-21 15:05:21.

Rodzinne Ogrody Działkowe

Aranżacje ogrodów przydomowych