w ,

Kamienie w ogrodzie

Kamienie w ogrodzie mogą stać się nie tylko elementem ścieżki lub schodów, ale także samodzielną konstrukcją, która będzie cieszyć oko każdego, kto zawita do Twojego ogrodu. Przedstawiamy pomysły na zdobienie z ich wykorzystaniem.

Kamienie w pierwszej kolejności mogą posłużyć do zrobienia ozdobnej ścieżki prowadzącej w głąb Twojego ogrodu. Możesz zdecydować się na skomplikowane wzory lub proste, geometryczne konstrukcje – wszystko zależy od Twoich umiejętności i ilości wolnego czasu. Do wykonania takiej ozdoby potrzebujesz piasku oraz kamieni o różnorodnych kształtach i kolorach – pomieszanie da zdecydowanie lepszy efekt. Oprócz wyłożenia nimi ścieżki, mogą posłużyć także jako jej odgrodzenie, gdy ułożysz je po bokach. By mieć pewność, że nawierzchnia się nie rozleci, zastosować możesz specjalne spoiwo do kruszyw dostępne w większości sklepów ogrodniczych.

Schody są elementem, który również mogą ozdobić kolorowe kamienie. Z pomocą kleju możesz udekorować stopnie prowadzące do altany lub na wzniesienie, kierując się własną wyobraźnią i zmysłem estetycznym. Kamienie przyozdobią także każdą nudną donicę, wnosząc do wnętrza ogrodu odrobinę świeżości i elegancji.

Kamienie mogą stać się również samodzielnym elementem, który ozdobi nasz ogród. Powinny mieć w tym przypadku niebanalny kształt (kuli lub siedziska), być przede wszystkim zadbane i odpowiednio duże, by wyróżniały się wśród roślinności. W ten sposób uatrakcyjnią przestrzeń tak samo skutecznie jak wszelkiego rodzaju rzeźby i fontanny.


  1. Żywopłot z tui – jakie odmiany tui najlepsze na żywopłot?
  2. Roboty koszące – czy są warte zakupu?
  3. Kreatywny recykling w ogrodzie

 

Originally posted 2014-10-07 15:25:35.

Sprytne narzędzia do krojenia

Innowacje inspirowane naturą