w

Jak założyć wrzosowisko?

Wrzosowisko może być skutecznym urozmaiceniem ogrodu i tworzyć w nim wyjątkowy i malowniczy zakątek. Wygląda szczególnie pięknie jesienią, gdy roślina zakwita. By cieszyć się za rok takim widokiem, przeczytaj, w jaki sposób je stworzyć.

Podstawowe rośliny to wrzosy i wrzośce, które są wyjątkowo łatwe w pielęgnacji i nie wymagają poświęcania im zbyt dużo czasu. Sprawdzą się także różaneczniki oraz azalie, pasujące kolorystycznie. W sąsiedztwie rosnąć mogą również krzewy, co będzie ładnym uzupełnieniem dla wrzosowiska.

By rośliny rosły w sposób prawidłowy, wrzosowisko potrzebuje miejsca ciepłego i dobrze nasłonecznionego. Powierzchnia przeznaczona na tego typu urozmaicenie w ogrodzie nie może być także za bardzo ograniczona – powinna być rozległa i jednocześnie osłonięta od wiatru. Idealną glebą dla roślin będzie odmiana mało zasobna, piaszczysta, kwaśna oraz przepuszczalna. By poprawić jej jakość, można przekopać ją z dodatkiem torfu lub przekompostowanej kory sosnowej.

Jesień to idealna pora na komponowanie wrzosowiska ze względu na optymalne temperatury i brak upałów. Najniższe odmiany należy sadzić na obrzeżach, natomiast największe z tyłu na zasadzie planu. Rośliny powinny być zakopane głęboko, tak by dolne gałązki stykały się z ziemią.

Należy pamiętać, że wrzosowisko wymaga obfitego podlewania. Wskazane jest także ściółkowanie podłoża za pomocą kory sosnowej.

flickr.com/photos/masochismtango/1007749436


Żywopłot z tui – jakie odmiany tui najlepsze na żywopłot?

Roboty koszące – czy są warte zakupu?

Prawidłowo przygotowane podłoże w szklarni foliowej to klucz do sukcesu – zobacz, jak to zrobić

Originally posted 2014-10-02 11:01:42.

jak uprawiać imbir

Jak uprawiać imbir? Kompletny przewodnik

Sprytne narzędzia do krojenia