w

Pozyskanie cegły ze starych budynków

Cegła obrabiana jest na specjalnej maszynie, dzięki której uzyskujemy płytki o grubości około 2 cm. Po pocięciu płytki ceglane są czyszczone po raz kolejny. Efektem tej żmudnej pracy są płytki ceglane zachowujące całe piękno starej cegły, co pozwala nam zaoferować klientom niepowtarzalny produkt najwyższej jakości, który będzie świetnie prezentował się jako oryginalne wykończenie ściany lub podłogi.

Płytek licowych ze starych cegieł nie można czyścić mechanicznie, ponieważ łatwo mogą one ulec całkowitemu zniszczeniu. Dzięki ręcznemu oczyszczaniu efekt będzie niepowtarzalny.

Gotowe płytki ceglane umieszczane są na palecie i profesjonalnie pakowane, aby nie uległy uszkodzeniu w transporcie.

Płytki ceglane kładzie się na podłodze lub na ścianach w taki sposób jak płytki ceramiczne. Kiedy już znajdą się one w odpowiednim miejscu, charakteryzować się będą wysoką odpornością zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i na działanie czynników zewnętrznych. Są też odporne na wilgoć, wnikanie kurzu i brudu, choć zawsze lepiej będzie je zabezpieczyć odpowiednimi środkami. Impregnaty ekologiczne do cegieł nadają im twardości oraz dają efekt śliskiej powierzchni. Impregnat jest niewidoczny po nałożeniu i nie tworzy dodatkowej powłoki na powierzchni płytek ceglanych, przez co takie podłoże przepuszcza powietrze i parę wodną. Jeśli okaże się, że cegły są lekko przybrudzone, można je umyć zwykłą wodą.

Kładąc płytki ceglane w kuchni trzeba mieć świadomość, że mogą one ulec zabrudzeniu tłuszczem. Będą narażone też na wysoką wilgotność, zupełnie naturalną w takich miejscach. W takich przypadkach po położeniu płytek ceglanych warto pokryć je impregnatem olejo i wodoszczelnym. Preparat zabezpieczy cegły w taki sposób, że ich czyszczenie i konserwacja w przyszłości będą banalnie proste, a płytki powinny wciąż zachwycać swoim idealnym wyglądem.

Cegła nadaje się do malowania na dowolny kolor. Do tego celu można wykorzystać mineralne farby elewacyjne, dobrze kryjące, wodoszczelne, ale przepuszczające parę.

Płytki ceglane pozyskiwane ze starych, pięknych cegieł, można położyć zarówno na ściany, jak i na podłogę. Dzięki temu, że mają małą nasiąkliwość i wysoką twardość, ceglane płytki podłogowe będą wytrzymałym materiałem wykończeniowym, tworzącym surową podłogę w naturalnej barwie. Nadadzą szczególnego charakteru każdemu wnętrzu. Można je z powodzeniem stosować w parze z ogrzewaniem podłogowym, ponieważ podłoga ceglana po nagrzaniu jeszcze przez bardzo długi czas będzie oddawała ciepło – świetnie bowiem je akumuluje. Porównując standardowe płytki i podłogę ceglaną należy powiedzieć, że cegła działa jak piec, co pozwala na wypracowanie wysokich oszczędności na ogrzewaniu. Takie pokrycie podłogowe łatwo również utrzymać w czystości i jest ono odporne na uszkodzenia mechaniczne. Można je bez obaw stosować w pomieszczeniach często eksploatowanych, takich jak korytarze, hol czy kuchnia.

Artykuł przygotowany przez redakcję sklepu internetowego Regalia – Polskiej Manufaktury Starej Cegły.

Wojciech Sobierański
Artykuł został przygotowany przez sklep internetowy Regalia Polska Manufaktura specjalizującej się w wykonywaniu mebli ze starego drewna i metalu z odzysku.

Originally posted 2017-03-08 11:23:25.

seed bombs

Idzie wiosna, czyli ogrodnicza partyzantka

woda w ogrodzie

Tafle, ściany czy stoły wodne, czyli woda w ogrodzie