w

Szklarnia przydomowa – sposób na własne zdrowe warzywa

Szklarnia przydomowa

Zgodnie z zaleceniami dietetyków w naszej codziennej diecie nie powinno zabraknąć odpowiedniej ilości świeżych warzyw i owoców. Oczywiście najwięcej witamin i wartości odżywczych mają produkty pochodzące z ekologicznych upraw. Chcąc cieszyć się smakiem zdrowych warzyw przez cały rok, warto rozważyć możliwość postawienia własnej przydomowej szklarni. Który z dostępnych modeli sprawdzi się w tej sytuacji najlepiej? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu szklarni ogrodowej?

Praktyczna szklarnia ogrodowa – jaki model wybrać?

Posiadanie własnej szklarni niesie ze sobą wiele korzyści. Jedną z najważniejszych jest oczywiście możliwość całorocznej uprawy zdrowych, niepryskanych warzyw i owoców. Szklarnia ogrodowa skutecznie zabezpiecza rośliny przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych, ptactwem oraz innymi szkodnikami stwarzając im tym samym doskonałe warunki do wzrostu.

Na rynku dostaniemy między innymi szklarnie wykonane z folii, szkła oraz poliwęglanu. Obecnie ze względu na swoje właściwości oraz zastosowanie, znacznie większym uznaniem cieszą się praktyczne szklarnie poliwęglanowe. Dlaczego? Materiał ten jest niebywale wytrzymały i trwały, a dodatkowo także wykazuje wysoką zdolność zatrzymywania promieniowania UV. Oprócz tego szklarnie poliwęglanowe wyróżniają się doskonałą izolacją termiczną, co jest szczególnie istotne w przypadku uprawy ekologicznych warzyw.

Szklarnie ogrodowe wykonane z wysokiej jakości poliwęglanu znajdziemy między innymi w ofercie firmy Botanic, specjalizującej się w sprzedaży szklarni do samodzielnego montażu.

Jakie czynniki wziąć pod uwagę przy zakupie szklarni ogrodowej?

Na polskim rynku znajduje się wiele różnych modeli szklarni ogrodowych, co w dużej mierze ułatwia zakup modelu dopasowanego pod kątem indywidualnych potrzeb.

Zastanawiasz się, jakimi kryteriami należy kierować się przy wyborze szklarni przydomowej? W sytuacji, kiedy ustalimy już, z czego będzie wykonane pokrycie naszej budowli, to następnie nasza uwaga powinna skupić się na dopasowaniu odpowiednich wymiarów szklarni.

Jeżeli dopiero rozpoczynamy przygodę z samodzielną uprawą ekologicznych warzyw i owoców, a dodatkowo dysponujemy niewielką przestrzenią do zagospodarowania, to w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie wybór modelu o kompaktowych wymiarach. Jeżeli chodzi o sposób montażu szklarni, to wbrew pozorom nie musi on być procesem skomplikowanym i czasochłonnym, wystarczy tylko, że zdecydujemy się na zakup konstrukcji przystosowanej do samodzielnego złożenia.


  1. Grunty i gleby do ogrodu
  2. Jak założyć własny ogród?
  3. Kupujemy nasiona na działkę: o czym pamiętać?

Originally posted 2020-05-21 13:50:28.

rośliny ozdobne

W jaki sposób dbać o rośliny, aby były piękne?

czyste powietrze

Jak dbać o czyste powietrze w swoim otoczeniu?