w

W jaki sposób dbać o rośliny, aby były piękne?

rośliny ozdobne

Ogród ozdobny jest marzeniem wielu ludzi. Nie ma się temu co dziwić, bo w ogrodzie możemy przyjemnie spędzić czas, a także przyjąć gości. Nie da się jednak ukryć, że każdy ogród wymaga odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, aby mógł cieszyć nasze oczy swoim pięknem. Jeśli chcemy skutecznie zatroszczyć się o nasze kwiaty i krzewy ozdobne, nie unikajmy nawozów oraz regularnie wykonujmy podstawowe prace ogrodowe.

Co należy regularnie robić w ogrodzie?

Nie sposób nie zauważyć, że istnieje kilka prac, które w ogrodzie należy wykonywać regularnie i systematycznie. Mowa tu przede wszystkim o podlewaniu oraz o pieleniu chwastów. Mimo, że drugą czynność należy wykonywać rzadziej, należy ona do tych bardziej pracochłonnych. Aby uniknąć problemów związanych z usuwaniem chwastów, warto robić to na bieżąco. Najlepiej usuwać chwasty zaraz wtedy, gdy się pojawią. Większość z nich oszpeca bowiem nasz ogród, a także sprawia, że kwiaty i krzewy przez nas posadzone mają zdecydowanie gorsze warunki do rozwoju. Chwasty mogą bowiem ograniczać posadzonym przez nas kwiatom dostęp do niezbędnego im światła słonecznego. Ponadto, pobierają z gleby cenne dla roślin ozdobnych składniki odżywcze i minerały.

Do pielenia rabat należy odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim dobrze byłoby zaopatrzyć się w odpowiedni zestaw narzędzi, które bez trudu zakupimy w sklepie ogrodniczym, zarówno tym stacjonarnym jak i internetowym. Przydatna nam będzie z całą pewnością motyka oraz wygodne rękawiczki. Jeżeli chodzi zaś o wspomniane już podlewanie, szkodliwy jest zarówno jego nadmiar jak i niedobór.

Trzeba pamiętać o tym, aby częstotliwość podlewania dostosować do panujących warunków atmosferycznych. Jeżeli od dłuższego czasu narzekamy na suszę, rośliny należy podlewać znacznie częściej. Czasami może być konieczne podlewanie ich dwa razy dziennie, rano oraz wieczorem. Jeżeli deszczu jest pod dostatkiem, możemy zaprzestać podlewania nawet na kilka lub kilkanaście dni.

Dlaczego warto nawozić rośliny ozdobne?

Kwiaty oraz krzewy ozdobne wymagają sprzyjających warunków do rozwoju. Jak już zostało wspomniane powyżej, niezbędne jest pielenie rabat, a także systematyczne podlewanie roślin. Nie sposób jednak nie zauważyć, że czasami może okazać się to niewystarczające. Nierzadko zdarza się tak, że nie jesteśmy w stanie zapewnić roślinie optymalnej gleby. Wówczas z pomocą przychodzą nam rozmaite nawozy. Możemy z powodzeniem zaopatrzyć się w nie w internetowych sklepach ogrodniczych, bez wychodzenia z domu. Warto sięgać po nawozy, które są dedykowane posadzonym przez nas kwiatom oraz krzewom ozdobnym.

W sklepach znajdziemy między innymi nawozy dostosowane do potrzeb róż oraz hortensji. Dzięki nawozom rośliny kwitną znacznie obficiej oraz są w lepszej kondycji ogólnej. Ponadto, znacząco zwiększa się ich odporność na szkodniki. Jeżeli chcemy, możemy również używać nawozów ekologicznych. Je również bez większych trudności otrzymamy w sklepach z asortymentem ogrodniczym. Niektóre z nich możemy także przygotować samodzielnie.

Do nawożenia roślin możemy bowiem wykorzystać kompost, a także gnojówkę z pokrzyw, która znana jest wszystkim ogrodnikom ceniącym sobie naturalne rozwiązania. Do jej przygotowania będziemy potrzebować przede wszystkim świeżych, najlepiej młodych pokrzyw oraz wody. Roztwór jest gotowy do użycia najwcześniej po dwóch tygodniach. Możemy nim podlewać nasze rośliny, a także je spryskiwać. Gnojówka z pokrzyw jest szczególnie pomocna w walce z mszycami, które często atakują róże.

Poradnik powstał dzięki współpracy z internetowym sklepem ogrodniczym Azallo, oferującym nawozy do roślin ozdobnych.


  1. Oczko wodne w ogrodzie
  2. Własne warzywa na balkonie – to łatwe i przyjemne!
  3. Roboty koszące – czy są warte zakupu?

 

Originally posted 2020-03-17 09:28:34.

tunel foliowy

Hodowla warzyw w ogrodowym tunelu foliowym: jak przygotować glebę, jak ustawić tunel, jakie warzywa hodować?

Szklarnia przydomowa

Szklarnia przydomowa – sposób na własne zdrowe warzywa