w , ,

SolarPuff – światło z origami

SolarPuff to bardzo lekka, rozkładana lampa zasilana energią słoneczną.
Lampka powstała z inspiracji sztuką origami, waży tylko 70 gramów i składa się na płasko, dlatego bardzo łatwo ją transportować. SolarPuff może unosić się na wodzie i przetrwa nawet pełne zanurzenie.

Jeżeli sprzęt wystawi się na działanie Słońca przez 5 godzin, to będzie dawać światło przez 5-8 godzin, a jeśli będzie zbierać energię przez 8 godzin, to następnie będzie pracować 8-12 godzin. Źródłem światła w SolarPuff jest 10 diod LED.

Po włączeniu można wybrać jeden z trzech stopni natężenia światła lub aktywować tryb, w którym diody pulsują. Ta ostatnia opcja może się przydać w sytuacjach awaryjnych, np. do ostrzegania o wypadku.

SolarPuff może być ozdobą ogrodu, tarasu, okolic basenu, sprawdzi się podczas kempingów czy wypraw górskich. Alice Min Soo Chun i Stacy Kelly, które stworzyły SolarPuff uważają, że ich lampa może się bardzo przydać w krajach dotkniętych katastrofami naturalnymi (obecnie prowadzą zbiórkę na pomoc mieszkańcom Nepalu).

Zwracają też uwagę, że na świecie wciąż ponad 1,6 mld ludzi nie ma dostępu do prądu. Swoje domy oświetlają często przy wykorzystaniu nafty, co pochłania znaczną część ich dochodów, a w dodatku często kończy się śmiertelnymi zatruciami. SolarPuff ma być jednym ze sposobów na wprowadzenie niemal darmowego światła pod strzechy.

solarpuff solarpuff_03 solarpuff_04 solarpuff_05

Źródło: Kickstarter

Originally posted 2015-05-06 07:07:17.

Automatyczna kosiarka do trawnika

Hot Rox – ogrzej zmarznięte dłonie