w ,

Najpiękniejsze drzewa do ogrodu

drzewa do ogrodu
drzewa do ogrodu

Ogród jest dla Ciebie miejscem, w którym chcesz wypoczywać, dobrze się czuć i zapominać o problemach otaczającego cię świata? Bardzo cieszy cię twój mały skrawek ziemi, ale wiesz że jeszcze sporo pracy przed tobą, aby doprowadzić go do stanu, który będzie Ci odpowiadać? Jesteś na etapie wyboru drzew do ogrodu, ale nie umiesz się zdecydować na jeden gatunek?

Drzewa owocowe w ogrodzie

Przez lata w większości ogrodów królowały drzewa owocowe. Dlaczego? Ponieważ są one zwykle mało wymagające w pielęgnacji, świetnie sobie radzą na niemal każdym gruncie, a ponadto dają nam smaczne owoce. Jabłoń, wiśnia, śliwka, grusza, a także orzech. To najpopularniejsze gatunki drzew, które mogą się pojawić również u Ciebie. Decydując się na ich posadzenie powinieneś przewidzieć dla nich wystarczającą ilość miejsca wokół, aby mogły się swobodnie rozwijać i mieć nieograniczony dostęp do światła.

Drzewa iglaste do ogrodu

Świerk, modrzew i sosna – to kolejne gatunki drzew, tym razem iglastych, które mogą się pojawić u ciebie w ogrodzie. Niewątpliwą zaletą wynikającą z ich posiadania jest to, że nie zrzucają one igieł na zimę, zapewniając ci za oknem nawet w największe mrozy. Drzewa iglaste jednak nie każdemu muszą się podobać, dlatego ich wybór nie jest aż tak popularny, jak mogłoby się wydawać. Jeśli jednak nie masz zbyt wiele czasu na ich pielęgnację, stanowi świetny pomysł wart zrealizowania.

Drzewa liściaste w Twoim ogrodzie

Nie można także zapomnieć o takich drzewach jak brzoza czy dąb lub jesion. Z uwagi na swoje rozmiary, które mogą osiągać na przestrzeni lat, polecane są do większych ogrodów, które mogą zapewnić im potrzebną ilość miejsca do swobodnego rozwijania się. Drzewa liściaste nie są jednak polecane osobom, które nie mają czasu ani ochotę na pracę w ogrodzie. Co roku zrzucając liście, nakładają sporo obowiązków na właściciela. Ich grabienie, utylizowanie – to zajmuje czas i wymaga wysokiej samodyscypliny, aby w ogrodzie utrzymać porządek i ład.

Co trzeba kupić do pielęgnacji drzew

Jak w niemal każdym przypadku, wiele rzeczy rozbija się o finanse. I tak powinniśmy zdecydować o tym, jakie sadzonki drzew kupimy. Może nas to kosztować nawet kilkaset złotych przy dużym ogrodzie. Kredyty pozabankowe to niezawodne źródło finansowania takich wydatków. Pomyślmy również o kupnie niezbędnego sprzętu ogrodniczego – grabi, sekatorów, taczek. Na to również mogą się przydać kredyty pozabankowe, czyli innymi słowy gotówka na zakup przedmiotów lub skorzystanie z czyichś usług.


  1. Jak przygotować ogród na wiosnę?
  2. 6 najpiękniejszych drzew i krzewów do Twojego ogrodu
  3. Ogrody działkowe – co sadzić na małej powierzchni?
  4. Park jurajski w Twoim ogrodzie

Originally posted 2021-05-28 11:28:13.

robot koszacy

Roboty koszące – czy są warte zakupu?

jak nie marnować żywności

Jak nie marnować żywności?