w

Inteligentna kosiarka – czy warto w nią zainwestować?

inteligentna kosiarka

Jeżeli nie lubisz tracić czasu na koszenie, masz skomplikowany ogród, w którym trudno dostać się do wszelkich zakamarków, zależy Ci na bezpieczeństwie osób i zwierząt przebywających w ogrodzie, rozważ zakup inteligentnej kosiarki.

 

Czym jest inteligentna kosiarka?

Inteligentne kosiarki to innowacyjne sprzęty, roboty koszące, które nie tylko są łatwe w obsłudze, ale całkowicie samodzielne. Zwalniają Cię z obowiązku koszenia trawnika, a do tego są ekologiczne i bezprzewodowe. Robota koszącego możemy w prosty sposób zaprogramować, by naprzemiennie kosił trawnik i ładował się o wybranej przez nas porze dnia lub nocy.

Inteligentna kosiarka – wady i zalety

Niewątpliwą zaletą kosiarek robotów jest wspomniany wcześniej fakt – kosiarki te są całkowicie samodzielne, nie wymagają naszego nadzoru. Nawet pod naszą nieobecność mogą kosić nasz trawnik, jeśli je tak zaprogramujemy. Dodatkowo, posiadają czujniki bezpieczeństwa – gdy ktoś podniesie kosiarkę, noże automatycznie się wyłączają. Podczas koszenia, obudowa zabezpiecza nóż, więc nie ma do niego dostępu, a tym samym ryzyka zrobienia sobie krzywdy. Inteligentne kosiarki koszą niezależnie od pogody dzięki wbudowanemu czujnikowi deszczu. Deszczowa pogoda już nie jest przeszkodą, by cieszyć się zadbanym ogrodem. Kosiarka porusza się płynnie po nawierzchni omijając przeszkody – dotyczy to zarówno drzew, krzewów, jak i mebli ogrodowych czy dziecięcych zabawek rozrzuconych na trawniku. Nie musimy obawiać się o to, że nasze rośliny zostaną uszkodzone. Roboty koszące charakteryzuje unikatowy tryb pracy wzdłuż krawędzi, co zapewnia perfekcyjny wygląd trawnika. Nieocenioną zaletą jest czas, który zyskujemy. Po ciężkim dniu pracy nie musimy kosić ogrodu. Robotom koszącym niestraszne również upały. Osoby ceniące sobie spokój, z pewnością przekona fakt, że inteligentne kosiarki nie emitują hałasu, pracują w całkowitej ciszy. Dzięki temu, mogą kosić zarówno w dzień, jak i w nocy. Kosiarka może pracować samodzielnie, ale również możemy sterować nią za pomocą pilota lub aplikacji (w zależności od wybranego modelu). Roboty posiadają funkcję multi zones, dzięki której poruszają się pomiędzy różnymi strefami w naszym ogrodzie, a po skończonej pracy, wracają do punktu startowego.

Kosiarki inteligentne pracują na różnych terenach – poradzą sobie z pagórkami o różnych stopniach nachylenia (przeważnie do 55 %). Są też ekologiczne, cechuje je niski poziom zużycia energii, a trawnik jest naturalnie nawożony dzięki funkcji mulczowania. Dzięki temu nasz trawnik jest nie tylko użyźniony, ale także poprawia się jego bilans wodny. Ich obecność wpływa także pozytywnie na odstraszanie kretów. Robota koszącego możemy zabezpieczyć przy pomocy kodu PIN, zapobiegnie to używaniu robota przez niepowołane osoby. Wymiana części w inteligentnych kosiarkach jest szybka i intuicyjna.

Główną wadą robotów koszących jest ich cena – przewyższa ona ceny tradycyjnych kosiarek. Warto jednak rozważyć ich zakup, gdyż kosiarki kupujemy z myślą, że będą działały kilka lat, dlatego powinny być solidne. Nasz czas wolny nie ma żadnej ceny, dlatego jest to jeden z czynników, który powinien przemawiać za kupnem inteligentnej kosiarki, by nie tracić czasu na żmudne koszenie naszych ogrodów.

Artykuł powstał we współpracy z robotcity.pl

Zobacz produkty:
Pilarka Schter
Grzejnik Snello
Domowa szklarnia Ikea

Originally posted 2017-02-27 10:22:20.

kosiarka

Przegląd kosiarki trawnikowej przed sezonem

jakie rośliny uprawiać na balkonie

Wybierz idealny styl dla swojego balkonu!