Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Domowa szklarnia w wersji IKEA

domowa szklarnia ikea
Szwedzka sieciówka do tej poru udowodniła, że każdy może być projektantem wnętrz i monterem mebli. Teraz przekonuje, że nawet największy laik potrafi uprawiać warzywnik, oczywiście z pomocą odpowiedniego wyposażenia.

Najnowsza linia akcesoriów ogrodowych IKEA nosi nazwę KRYDDA/VÄXER i służy do uprawy roślin w zaciszu własnego domu. Przy jej tworzeniu marka współpracowała ze specjalistami w tej dziedzinie, którzy zadbali, by prywatna grządka dawała optymalne warunki do domowej hodowli sałaty i ziół.

Uprawa w miniaturowej szklarni odbywa się zgodnie z zasadami hydroponiki, czyli alternatywnej metody hodowli, która nie wymaga ziemi, a tylko wodę i sole mineralne. Jeśli dostarczymy roślinom ją samą, składniki odżywcze i odpowiednią ilość słońca, urosną bez grama gleby.

domowa szklarnia ikea

W zestawie znajdziemy wszystkie elementy niezbędne do założenia własnej uprawy, od samej szklarni, przez kiełkownicę i specjalne, ażurowe doniczki po nasiona sałat i ziół. Gdy sadzonki wykiełkują, przesadzamy je do większych pojemniczków i zasypujemy skruszonym pumeksem (dołączonym w zestawie), gdzie rosną samodzielnie, oczywiście dzięki podlewaniu. IKEA pomyślała również o tym, by zapobiec przelaniu roślin. Każda szklarnia ma wbudowany sensor wody, który pozwala łatwo określić jej poziom. Brak światła również nie będzie problemem, ponieważ w szklarnię wbudowano lampy.

Szklarnia ma trafić do sprzedaży w tym miesiącu, choć nie wiadomo, czy pojawi się w sklepach sieci na całym świecie.

8 Pings & Trackbacks

  1. Pingback:

  2. Pingback:

  3. Pingback:

  4. Pingback:

  5. Pingback:

  6. Pingback:

  7. Pingback:

  8. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.