w

Narzędzia i urządzenia ogrodowe niezbędne w każdym ogrodzie – lista 5 podstawowych

narzedzia ogrodowe

Jeśli marzysz o pięknym, zadbanym ogrodzie, to musisz poświęcić wiele czasu oraz energii na to, aby trawa była równo przycięta, kwiaty pięknie rosły, a ogrodowe zioła i warzywa zachwycały smakiem. Myślisz, że zbyt wiele pracy Cię czeka? W takim razie zobacz, jakie narzędzia i urządzenia ogrodowe Ci to ułatwią oraz sprawią, że przebywanie w ogrodzie stanie się prawdziwą przyjemnością.

 

Narzędzia i urządzenia ogrodowe niezbędne w każdym ogrodzie – lista 5 podstawowych

Jakie narzędzia ogrodowe kupić?

Podstawowym urządzeniem, niezbędnym w każdym ogrodzie jest oczywiście kosiarka. Potrzebne są jednak jeszcze sekatory, szpadle, nożyce do żywopłotu, czy dmuchawy do liści. Przykładową listę narzędzi ogrodowych, które warto mieć możesz przejrzeć na www.koelnerpolska.pl/produkty/narzedzia/narzedzia-do-ogrodu, a tymczasem zobacz, które z tych urządzeń po prostu musisz mieć.

Kosiarka ogrodowa

W pierwszej kolejności musisz zainwestować w kosiarkę ogrodową – jeśli nie będziesz regularnie obcinać trawy, ogród będzie wyglądać na zapuszczony. Na rynku dostępne są kosiarki elektryczne, spalinowe oraz kosiarki traktorowe. Ostatni rodzaj urządzenia przyda Ci się tylko wtedy, gdy masz naprawdę duży obszar do skoszenia. Jednak w większości ogrodów wystarczy mniejsza kosiarka. Musisz też wiedzieć, że kosiarki elektryczne dzielą się jeszcze na akumulatorowe, zasilane kablem elektrycznym oraz hybrydowe.

Nożyce do żywopłotu

Jeśli Twój ogród ogrodzony jest żywopłotem, trzeba zastanowić się nad zakupem specjalnych nożyc, które ułatwią przycinanie krzewów. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się sprzęt zasilany akumulatorowo, ponieważ bardzo ułatwia pracę, zapewnia też większą swobodę. W przypadku nożyc zasilanych kablem elektrycznym często dochodzi do sytuacji, w której kabel zostaje przypadkowo przycięty. To, na co musisz jeszcze zwrócić uwagę, to aby urządzenie posiadało wytrzymałą obudowę oraz stosunkowo niską wagę. Nożyce muszą też stabilnie i wygodnie trzymać się w ręce.

Dmuchawa do liści

Nawet jeśli wydaję Ci się, że dmuchawa do liści jest zbędnym urządzeniem, jesienią szybko zmienisz zdanie. Dzięki niej odgarnianie ciągle pojawiających się liści będzie dużo prostsze i szybsze (może też uda Ci się do tej pracy zagonić dzieci, dla których będzie to prawdziwa zabawa). I w tym przypadku zwróć uwagę na to, aby dmuchawa była zasilana akumulatorowo. Lepiej też zainwestować w urządzenie, które posiada system zabezpieczający przez przypadkowym włączeniem.

Ręczny sekator ogrodowy

Nie ulega wątpliwości, że w każdym ogrodzie jest potrzebny sekator do szybkiego cięcia łodyg oraz gałęzi. Pamiętaj, żeby wybrać sekator z blokadą ostrza, która zapobiega samoczynnemu otwarciu. Wybierz również narzędzie, którego ostrze pokryte jest powłoką teflonową – to zwiększy łatwość cięcia oraz wydłuży żywotność ostrzy.

Szpadel, szufla i widły ogrodowe

Ostatnimi narzędziami, o którym musisz pomyśleć, są szpadel, szufla oraz widły ogrodowe – bez nich nie uda Ci się odpowiednio zadbać o swoją działkę. Przy wyborze tych narzędzi bardzo dużą uwagę należy zwrócić na wytrzymałość, wagę oraz poręczność. Uchwyt musi być wygodny, tak, aby stabilnie i pewnie można było trzymać narzędzie w ręce.

Choć prace ogrodowe często są czasochłonne i wymagające, dzięki tym urządzeniem oraz narzędziom sprawisz, że czekające Cię zadanie stanie się dużo prostsze. Dlatego zainwestuj w dobrej jakości sprzęt, który posłuży Ci przez wiele lat.

Originally posted 2017-06-09 12:42:53.

Tapicerowane meble w domu alergika

rośliny doniczkowe

Rośliny doniczkowe – jak wybrać roślinę do domu