w ,

Domowa szklarnia IKEA

domowa szklarnia ikea

Szwedzka sieciówka do tej poru udowodniła, że każdy może być projektantem wnętrz i monterem mebli. Teraz przekonuje, że nawet największy laik potrafi uprawiać warzywnik, oczywiście z pomocą odpowiedniego wyposażenia.

Najnowsza linia akcesoriów ogrodowych IKEA nosi nazwę KRYDDA/VÄXER i służy do uprawy roślin w zaciszu własnego domu. Przy jej tworzeniu marka współpracowała ze specjalistami w tej dziedzinie, którzy zadbali, by prywatna grządka dawała optymalne warunki do domowej hodowli sałaty i ziół.

Uprawa w miniaturowej szklarni odbywa się zgodnie z zasadami hydroponiki, czyli alternatywnej metody hodowli, która nie wymaga ziemi, a tylko wodę i sole mineralne. Jeśli dostarczymy roślinom ją samą, składniki odżywcze i odpowiednią ilość słońca, urosną bez grama gleby.

domowa szklarnia ikea

W zestawie znajdziemy wszystkie elementy niezbędne do założenia własnej uprawy, od samej szklarni, przez kiełkownicę i specjalne, ażurowe doniczki po nasiona sałat i ziół. Gdy sadzonki wykiełkują, przesadzamy je do większych pojemniczków i zasypujemy skruszonym pumeksem (dołączonym w zestawie), gdzie rosną samodzielnie, oczywiście dzięki podlewaniu. IKEA pomyślała również o tym, by zapobiec przelaniu roślin. Każda szklarnia ma wbudowany sensor wody, który pozwala łatwo określić jej poziom. Brak światła również nie będzie problemem, ponieważ w szklarnię wbudowano lampy.

Szklarnia ma trafić do sprzedaży w tym miesiącu, choć nie wiadomo, czy pojawi się w sklepach sieci na całym świecie.


  1. Planujemy ogród warzywny – jak zrobić to dobrze ?
  2. Jak założyć szklarnię, gdy nie mamy działki?
  3. Najpiękniejsze krzewy do ogrodu. 20 ciekawych propozycji
  4. Jak zacząć uprawę borówki amerykańskiej?

Originally posted 2016-04-12 11:46:18.

Instalacje fotowoltaiczne – energia ze słońca

kwiecień w ogrodzie

Kwiecień w ogrodzie: niezbędne prace – część 2