w ,

Ogrodowe triki – odrastające rośliny

Każdy z nas lubi oszczędzać i mieć świeże warzywa oraz owoce zawsze pod ręką. By ulubione rośliny rosły tuż pod naszym nosem na kuchennym parapecie, warto poznać ogrodowe triki, które w znacznym stopniu mogą ułatwić codzienne życie. Oto sekrety, które sprawią, że rośliny ciągle będą odrastać.

Sposób na odrastającą zieloną cebulkę: korzenie umieść w słoiku, po czym zalej wodą (pamiętaj, by nie były zanurzone w całości). Codziennie zmieniaj nawodnienie na nowe, a po ok. 3-5 dniach zauważysz pierwsze rezultaty. Gdy rośliny rozwiną się w całości, podetnij je, rozpoczynając cały proces od początku.

Wyhoduj własnego ananasa: odetnij górę owocu pozostawiając same liście i umieść ją w wodzie na 2 tygodnie tak, by zaczęły pojawiać się korzenie. Całość następnie zasadź w doniczce. Pierwsze efekty zauważyć będzie można już po około kilku miesiącach, a ostateczne rezultaty pojawią się mniej więcej po upływie 2 lat.

Uprawiaj własne pieczarki: przygotuj doniczkę z ziemią i kompostem, po czym włóż do środka samą nóżkę, odcinając kapelusz (pamiętaj, by trzon nieco wystawał na zewnątrz). Gdy pieczarki urosną, odetnij je tuż przy poziomie ziemi, po czym rozpocznij proces od nowa.

Resztę przydatnych trików prezentuje zamieszczona poniżej grafika. Owocnej pracy 🙂

Źródło: imgur.com/gallery/N8m0O6K

Originally posted 2014-11-12 14:07:18.

Napisane przez Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Live Food Bar Packaging – opakowania z niespodzianką

zasady zdrowego grillowania

Zasady zdrowego grillowania: jak cieszyć się smakiem bez zbędnego ryzyka