w

Odkryj swój balkon na nowo

balkon ikea

W ciepłe wiosenne dni warto jak najczęściej przebywać na świeżym powietrzu. Niestety nie zawsze możemy sobie pozwolić na dłuższą wyprawę na łono natury, zwłaszcza jeśli mieszkamy w mieście. IKEA zachęca więc, aby na co dzień wykorzystywać w tym celu swój balkon. Dzięki nowej kategorii mebli – meblom balkonowym – oraz wiosenno-letniej kolekcji dodatków będziemy mogli stworzyć na nim idealne miejsce do spędzania czasu pod gołym niebem, a przy okazji zyskamy dodatkową powierzchnię do zagospodarowania.

Według ostatnich badań przeprowadzonych przez IQS dla IKEA 75% ludzi w dużych miastach w Polsce mieszka w mieszkaniach (pozostałe 25% w domach). Z kolei 60% mieszkań ma balkon. Często jednak nie korzystamy w pełni z możliwości, jakie stwarza nam jego posiadanie.

„Balkon to często takie zapomniane miejsce. Wiele osób trzyma tam rzeczy, które nie mieszczą się w domu. Tymczasem, nawet jeśli jest mały, może on służyć nam na wiele sposobów – jako strefa relaksu, domowy ogródek, miejsce spotkań, jadalnia albo dodatkowa przestrzeń do dobrze zorganizowanego przechowywania. Dzięki meblom balkonowym oraz bogatej ofercie akcesoriów IKEA każdy będzie mógł dopasować go do własnych potrzeb i uczynić z niego miejsce magiczne, a zarazem praktyczne” – powiedziała Katarzyna Jaros-Puzio, dekoratorka wnętrz IKEA. 

Oferta mebli balkonowych IKEA obejmuje sprytne, funkcjonalne rozwiązania, które świetnie sprawdzą się zarówno na małych, jak i na większych powierzchniach – pomogą oszczędzić miejsce, ułatwią utrzymanie porządku i pozwolą nam cieszyć się nową, pięknie zaaranżowaną przestrzenią.

Na balkony i tarasy najlepsze będą lekkie, składane stoły, krzesła czy leżaki, które możemy rozstawić, kiedy chcemy poczytać książkę, napić się kawy z przyjaciółką czy po prostu poleżeć, i złożyć, gdy potrzebujemy więcej miejsca. Przy niewielkim metrażu IKEA poleca też artykuły pozwalające maksymalnie wykorzystać przestrzeń w narożnikach (np. narożne stojaki na kwiaty czy półki) oraz przedmioty wielofunkcyjne, takie jak skrzynia ÄPPLARÖ, na której można wygodnie usiąść. Warto dodać, że produkty te wykonane są z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne. Przed promieniami słonecznymi ochroni nas parasol BRAMSÖN/FLISÖ. Ze względu na swój wyjątkowy kształt będzie idealnym rozwiązaniem do małych powierzchni, ponieważ można go postawić tuż przy ścianie, nawet gdy jest rozłożony. Natomiast dzięki lampom z serii SOLVINDEN, zasilanym energią słoneczną, chwilami spędzonymi pod gołym niebem można będzie cieszyć się nawet po zachodzie słońca.

Balkon to szczególnie dobre miejsce na domowy ogródek. Przy jego aranżacji pomogą doniczki, skrzynki, kwietniki, stojaki oraz półki ścienne. Z myślą o miłośnikach ogrodnictwa IKEA stworzyła też zestaw FRÖER, który zawiera wszystko, co niezbędne do założenia własnej uprawy ziół i warzyw.

Przy urządzaniu balkonu warto pamiętać o dodatkach. Kolorowe poduszki, odporne na wilgoć dywaniki, ozdoby, świeczki czy produkty do nakrywania stołu w żywych kolorach i o wyrazistych wzorach zapewnią nam komfort i pom

Originally posted 2017-03-08 07:45:50.

wiosna

Wnieś wiosnę do swojego mieszkania!

seed bombs

Idzie wiosna, czyli ogrodnicza partyzantka