w

„Sportowe” oświetlenie balkonowe

Sznur lampek przewieszony przez balustradę doda uroku letnim wieczorom spędzanym na balkonie. Dekoracyjne oświetlenie oczywiście można kupić, ale równie dobrym pomysłem będzie upcykling lampek choinkowych i… piłeczek do ping ponga.

Piłeczki nałożone na niewielkie, ledowe lampki zamieniają się w pastelowe mini-lampiony, których zaletą jest również odporność na warunki atmosferyczne. Do stworzenia projektu, poza piłeczkami i sznurem lampek, potrzebujemy również narzędzia do wykonania otworów w ping-pongach oraz pistoletu na gorący klej. Najbardziej precyzyjna będzie wiertarka, z pomocą której stosunkowo szybko zrobimy symetryczne otwory o gładkich brzegach. Jeśli nie mamy jej pod ręką, alternatywą może być duży gwóźdź lub dłuto, którym przebijemy powierzchnię piłeczki.

Po wykonaniu otworu nałóż piłeczkę na lampkę i sprawdź, czy trzyma się pewnie i nie spada. W przeciwnym wypadku trzeba ją zabezpieczyć za pomocą odrobiny kleju z pistoletu nałożonego w miejscu, gdzie obudowa żarówki dotyka piłeczki. W zależności od typu lampek, nietypowe oświetlenie balkonowe będzie pastelowe lub intensywnie kolorowe.

stylowi_pl_diy-zrob-to-sam_21871918

Źródło: www.arquitrecos.com

 

Originally posted 2015-06-09 08:21:10.

Cho na kocyk, czyli czas na piknik

Z książką na… namiocie!