w

Jak stworzyć ogród na dachu?

Ogród na dachu to niecodzienne i zaskakujące rozwiązanie, na które pozwolić może sobie w zasadzie każdy. Oryginalnym pomysłem może być zastosowanie takiej idei w odniesieniu do garażu, altany czy nawet karmnika dla ptaków. Zaskakujące?

Jeżeli nie chcesz korzystać z pomocy firmy trudniącej się tego rodzaju usługami, nie potrzebujesz specjalnych umiejętności, by stworzyć swój własny ogród na dachu. Niezbędna będzie jedynie solidna dawka wolnego czasu i odrobinę dobrych chęci.

Podstawę powinna stanowić ziemia kompostowa. Można zastosować także mieszankę z użyciem keramzytu i piasku. Unikajmy natomiast gliny, która przyczyni się do niekomfortowych warunków tlenowych dla wzrastających roślin.

Jeśli wybraliśmy już stosowne miejsce, na którym chcielibyśmy zaaranżować ogród na dachu, przystąpić należy do sadzenia. Powinniśmy zdecydować się na drobne trawy, byliny i niskie rośliny nie przekraczające wysokości 25 cm. Nie mogą być również trudne w pielęgnacji (postawmy na takie, wymagające małej ilości wody i minerałów).

Pierwsze dwa lata pielęgnacji są kluczowe dla dalszego rozwoju i kondycji roślin. W tym czasie ogród na dachu musi być regularnie podlewany. Nie można także zapominać o redukcji chwastów. Podczas okresów zimowych, ze względu na niskie temperatury, powierzchnia powinna być przykrywana specjalnymi matami izolującymi.

flickr.com/photos/blahflowers/14256935935


  1. Prawidłowo przygotowane podłoże w szklarni foliowej to klucz do sukcesu – zobacz, jak to zrobić
  2. Kreatywny recykling w ogrodzie
  3. Zbieranie ziół – jakie części roślin zbieramy

Originally posted 2014-09-18 10:04:36.

Sposób na unowocześnienie wnętrza – świecące doniczki

Phytophiler – poznaj swoje rośliny z bliska