w

Wnieś wiosnę do swojego mieszkania!

wiosna

Już niedługo kalendarzowa wiosna, dlatego warto zadbać nie tylko o porządek w naszych wnętrzach, ale i przeniesienie jej do środka. Jak to zrobić nie wydając przy tym fortuny? Podpowiadamy!

Dekoracje DIY

Świetnym sposobem na ożywienie mieszkania są własnoręcznie zrobione dekoracje. Możemy ich tworzenie zaangażować bliskich – świetna zabawa gwarantowana. Możemy wykorzystać sznurek, bibułę, klej, nożyczki do stworzenia kwiatów, którymi następnie możemy ozdobić lustro, lampę tworząc unikatowy klosz. Możemy także powycinać kolorowe kształty z papieru i zawiesić je na nitce, która będzie zwisała z lampy, karnisza, drzwi, tworząc kolorowe, przytulne wnętrze. Innym pomysłem jest także zebranie płatków kwiatów i umieszczenie ich w wiklinowym koszyku. Im bardziej kolorowe będą płatki, tym lepiej. 

Bardzo dobrze we wnętrzach wyglądają także wszelkie ozdoby ze słoików. Możemy je pomalować farbami, wykorzystać technikę decoupage czy przykleić ozdobny sznurek dookoła. W środku możemy umieścić gałązki bazi, świeczki, podgrzewacze, lampki. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Świeże kwiaty

Nic tak nie przywołuje wiosny, jak świeże kwiaty. Idealne będą tulipany czy żonkile. Możemy zarówno ustawić je w wazonie, jak i w ozdobnej doniczce. Nie tylko zaprosimy wiosnę do siebie, ale także poprawimy swoje samopoczucie. Na samo wspomnienie o ciepłym słońcu i wiosennym, chłodnym wietrze, zrobi nam się cieplej na sercu.

Gotowe dodatki

Jeżeli nie mamy czasu na własnoręczne wykonywanie ozdób, możemy wybrać te gotowe. By przegonić zimową szarość, możemy kupić dużą ilość kolorowych poduszek i umieścić je na sofach, fotelach, krzesłach. Wybierzmy soczyste wzory i kolory lub napisy odnoszące się do wiosny. Innym, niedrogim, pomysłem jest zakup naklejek na ścianę. Możemy wybierać z setek wzorów. Oczywiście zdecydujmy się na te najbardziej kolorowe. Ich zdejmowanie jest nieinwazyjne, więc nie musimy się bać, że uszkodzimy ścianę, jeśli zechcemy zmienić wystrój. Doskonałym uzupełnieniem kuchni są kolorowe ściereczki czy obrusy. Na stołach możemy umieścić serwetki z kwiatami. Koniecznie, w ramach wiosennych porządków, zmieńmy zasłony. Możemy je ozdobić specjalnymi spinaczami, a na firankach przypiąć ptaki czy motyle. W mieszkaniu możemy umieścić kolorowe chodniki, a pod drzwiami wejściowymi położyć nową wycieraczkę. Na drzwi możemy zrobić wiosenny wieniec z polnych kwiatów. Możliwości jest bardzo dużo, bowiem w Internecie, ale także w sklepach stacjonarnych znajdziemy mnóstwo dodatków – od pościeli po drobne akcesoria, jak pojemniki na mydło czy solniczki. 

Wiosenna ściana

Wspomnieliśmy wcześniej o naklejkach naściennych. Jeśli jednak oczekujemy większej metamorfozy, możemy przemalować ściany. Dobrym pomysłem będzie wybranie koloru zielonego, żółtego, pomarańczowego czy fioletowego. Ważne, by był to kolor wiosenny. Jeżeli nie chcemy malować ściany, możemy wybrać fototapetę. Dobrym pomysłem jest także malowanie wzorów na ścianie przy pomocy stempli, szablonów lub tworzenie własnych wzorów przy pomocy taśmy malarskiej.

Artykuł powstał we współpracy z drabinka.pl

Originally posted 2017-03-06 14:23:04.

Dlaczego ptaki śpiewają i czy… komponują muzykę?

balkon ikea

Odkryj swój balkon na nowo