w

Funkcje i wyposażenie lodówki – przeczytaj, zanim kupisz

funkcje i wyposażenie lodówki

Kupno sprzętu AGD to nie zakup chleba w piekarni. To duży wydatek, a służyć ma przez kilka lat. Najważniejsze, aby był funkcjonalny i spełniał oczekiwania użytkowników. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie nowej lodówki

Podczas zakupu lodówki nie bez znaczenia jest wyposażenie, jakie ma ów sprzęt. Przeglądając opcje wyposażenia, warto przyjrzeć się opcjom sterowania temperaturą. Najczęściej do wyboru mamy dwa sposoby, automatyczny bądź ręczny. Ręczne sterowanie wymaga umieszczenia pokrętła wewnątrz urządzenia. Wadą jest jednak niemożność precyzyjnego określenia temperatury chłodziarki lub zamrażarki. Taka możliwość jest zaletą sterowania automatycznego, gdzie poszczególne wartości ustawia się na panelu, znajdującym się na obudowie urządzenia. Panel informuje jednocześnie o wszelkich nieprawidłowościach w pracy urządzenia.

Sposób montowania drzwi – postaw na dwustronne

Inną, ważną dla użytkownika opcją jest możliwość obustronnego montowania drzwi. Dzięki takiej możliwości masz swobodę wyboru miejsca ustawienia lodówki. Możliwa dzięki temu staje się zmiana miejsca instalacji sprzętu, zwłaszcza w przypadku, gdy dotychczasowe miejsce okazuje się być niezbyt funkcjonalne. Na szczęście, wielu producentów sprzętu AGD oferuje tę możliwość w standardzie.

Wybór półek w chłodziarce

Teoretycznie rzecz biorąc, wydawać by się mogło, że półka to pólka i nie ma tutaj nic do wymyślania. Tymczasem masz do wyboru półki szklane lub żeberkowe. Nie bez znaczenia jest możliwość regulowania ich wysokości, a także, czy na wyposażeniu są tzw. specjalne półki, takie jak na butelki, półki układane poda kątem czy dzielone, dzięki którym można zyskiwać dodatkową przestrzeń w lodówce.

Tak samo znaczenie ma rodzaj półek na drzwiach. Na drzwiach powinno znaleźć się miejsce na duże butelki, małe słoiki, nabiał, jajka czy lekarstwa. Również te półki powinny być regulowane, tak, aby móc dopasować ich wysokość do potrzeb użytkownika. Ciekawą opcją są podobne półki w zamrażarce.

Kupując sprzęt chłodzący, sprawdź, jaki chcesz rodzaj szuflad w zamrażarce. Do wyboru będziesz mieć szuflady żeberkowe lub pełne, a dodatkową opcją może być możliwość wyjęcia szuflad, aby móc zamrozić produkty niestandardowego kształtu lub wielkości, a także dodatkowe półki na nietypowe produkty, na przykład na pizzę.

Przechowywanie żywności czyli specjalne komory

W niektórych modelach chłodziarek dostępne są komory do dłuższego przechowywania żywności, np. VitaFresch, BioFresch . Nazwa zależna jest od producenta, ale zasada działania komory jest zawsze taka sama – czyli w komorze panuje niższa temperatura niż w całej chłodziarce, oscylując w okolicach 0 stopni Celsjusza oraz stała wilgotność, pozwalająca na dłuższe przechowywanie produktów, które łatwo się psują. Powinieneś pamiętać, ze komora to nie szuflada, w której również panuje niższa temperatura, ale bez stałej wilgotności.

Świetnym rozwiązaniem współczesnych chłodziarek jest powłoka antybakteryjna, która umożliwia przechowywanie żywności w warunkach bardziej higienicznych, opartych na właściwościach srebra, które działa bakteriobójczo.

Innym, niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem jest kostkarka do lodu. Czasy woreczków czy pojemników napełnianych wodą odchodzą już w niebyt, dziś producenci oferują zewnętrzne lub wewnętrzne kostkarki do lodu, gdzie użytkownik ma możliwość podłączenia urządzenia do bieżącej wody lub pojemnika z wodą. Rozwiązanie to pozwala na korzystanie z lodu czy schłodzonej wody bez konieczności otwierania zamrażarki.

Dodatkowe wyposażenie, które może mieć wpływ na komfort użytkowania chłodziarki to na przykład dodatkowa taca do zamrażania owoców lub warzyw, barek dla ulubionych napoi. Dostępny jest również sprzęt wyposażony w dyktafon, chyba po to, by ograniczyć ilość karteczek z informacjami dla domowników, przyklejanych do lodówki, a także można już kupić lodówkę w z telewizorem.

Przeglądając właściwości i funkcjonalności dostępnych chłodziarek zastanów się, co będzie dla ciebie przydatne i potrzebne, co pomoże ci w codziennej pracy w kuchni, co na pewno się przyda. Pamiętaj też, że im bardziej skomplikowany model, im mocniej wyposażony, tym jego cena również będzie mocno szybowała do góry.  

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Milenium Piotr Młynarczyk z Wrocławia specjalizującej się w serwisie i sprzedaży urządzeń AGD

Originally posted 2016-11-22 09:49:04.

panele słoneczne

Zalety posiadania paneli słonecznych

ogród na dachu

Dom hobbita, czy nowoczesność? Dlaczego warto założyć ogród na dachu?