w ,

Nie kupuj wody w butelkach

butelka na wodę

Woda w butelkach jest droga, plastik jest nie ekologiczny, do tego podczas reakcji z wodą dostarcza jej związki chemiczne.

Co więcej, bądź modny i nabądź bidon z filtrem – dzisiaj w trendach jest propagowanie picia „kranówki”, która została uprzednio dodatkowo przefiltrowana.

Przedstawiliśmy skrót zalet, które świadczą o tym, że woda w butelkach powinna całkowicie wyjść z obiegu. Zastanówmy się jednak, czy Polacy mają świadomość niekorzystnego działania plastiku w wielu aspektach?

Okazuje się, że każdego roku zmniejsza się popyt na wodę butelkowaną, jaka jest serwowana w butelkach z plastiku. Nie kupujemy jej, bo mamy w końcu świadomość, że:

  •  taka woda jest niezdrowa,
  •  woda butelkowana jest droga,
  •  produkcja plastiku niszczy środowisko.

To wszystko prawda. Wyniki badań potwierdzają, że płatna woda butelkowana jest dokładnie takiej samej jakości, co „kranówka”. Nie zawiera korzystnych minerałów, a jonizacja wody to proces, który wodzie w butelkach jest obcy. Nie mówimy tu oczywiście o wodach źródlanych, ale te serwowane są przede wszystkim w butelkach szklanych, bo ich producenci mają świadomość reakcji plastiku na jej jakość. Okazuje się, że sama woda może być naprawdę wartościowa, ale po przelaniu jej do plastiku, ten dostarcza jej ogrom związków chemicznych, które później docierają do naszego organizmu.

Pod uwagę warto wziąć również cenę wody butelkowanej. Jeśli podliczymy roczne wydatki z tego tytułu, okaże się, że taki napój jest naprawdę drogi. Chyba bardziej opłaca się butelka na wodę z filtrem, dzięki której możemy się cieszyć czystą, zdrową wodą nie tylko w domu, ale też w podróży. Taka butelka wystarcza na rok, inwestycja szybko się zwraca.

Ekolodzy alarmują! Już dawno powinno się powstrzymać produkcję plastiku, który tak niekorzystnie wpływa na środowisko. Sam plastik rozkłada się kilkaset lat, a podczas jego produkcji wydzielane są toksyny, które nas po prostu trują. Czy naprawdę chcemy, by nasza planeta uległa degradacji? Może jednak warto małymi kroczkami zadbać o to, by kolejne pokolenia mogły cieszyć się zdrowym i silnym środowiskiem?

Świadomość nie tylko Polaków, ale też wszystkich ludzi na świecie powinna zmienić się w kierunku działań proekologicznych i takich, dzięki którym produkcja plastiku zostanie całkowicie zaniechana. Zacznijmy od rezygnacji z wody butelkowanej, bo taką można przecież w prosty sposób zastąpić. Wystarczy butelka z filtrem czy dzbanek, by czerpać „kranówkę” i cieszyć się jej doskonałą jakością i smakiem.

Artykuł został przygotowany na podstawie materiałów merytorycznych dostępnych na stronie: MocSokow.pl

Originally posted 2020-01-08 13:43:08.

jak uprawiać czereśnie

Jak prawidłowo uprawiać czereśnie?

Gospodarka w obiegu zamkniętym. Netto wprowadza skrzynie wielokrotnego użytku