w ,

Najlepsze krzewy iglaste do ogrodu

Krzewy iglaste są piękną ozdobą każdego ogrodu. Potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, żeby prawidłowo rosnąć i pięknie się rozwijać. Przedstawiamy najlepsze i najbardziej dostosowane do naszego klimatu krzewy iglaste do ogrodu, które mogą się stać jego największą ozdobą.

Krzewy iglaste do ogrodu: Czarna sosna 

czarna sosna

Sama naturalnie przyjmuje kulisty kształt, jednak, żeby był idealny, należy ją przycinać od czasu do czasu. Po kilku latach osiąga wysokość zaledwie pół metra.

Ma bardzo krótkie pędy, które oprócz tego, że są bardzo gęste to jeszcze bardzo sztywne a jej igły są w kolorze ciemnej zieleni. Ma bardzo niskie wymagania jeśli chodzi o glebę a nawet o podlewanie. Jest polecana także do sadzenia w donicach na tarasie czy na balkonie.

Krzewy iglaste do ogrodu: Kosodrzewina czyli sosna górska

Krzewy iglaste do ogrodu kosodrzewina

Jest odmianą krzewu, który rośnie wysoko w górach. Na początku rośnie kuliście a z czasem rozrasta się do kształtu stożka. Po kilkudziesięciu latach osiąga zaledwie metr wysokości. Jej krótkie i bardzo sztywne pędy noszą proste igły w kolorze ciemnozielonym.

Jest bardzo mało wymagającą rośliną iglastą. Dobrze będzie rosła zarówno na suchym podłożu jak i lekko wilgotnym oraz lekko kwaśnym. Lubi słońce, choć nie za mocne. Zupełnie nie przejmuje się mrozem, ze względu na to, że pochodzi z klimatów wysokogórskich. Może być nawet sadzona w pojemnikach, jednak wtedy należy je dobrze zabezpieczyć na zimę. Doskonale komponuje się z innymi iglakami.

Krzewy iglaste do ogrodu: Jałowiec chiński

Krzewy iglaste do ogrodu

Należy do odmiany krzewów iglastych, które dosyć wolno rosną. Przybiera formę stożka a po kilku latach osiąga wysokość zaledwie 1,5 metra. Ich igły a raczej łuski, mają srebrno – niebieski kolor.

Jest idealna do hodowania w dużych miastach, gdzie stopień zanieczyszczenia powietrza jest wysoki, ponieważ jest bardzo odporna na wszelkie zanieczyszczenia. Pięknie wygląda w małych ogrodach, gdzie nie rośnie zbyt wiele gatunków roślin. Można hodować w donicach.

Krzewy iglaste do ogrodu: Choina kanadyjska 

Krzewy iglaste do ogrodu choina

Rośnie dość wolno i przybiera kształt półkolisty. Dorasta do maksymalnie metra wysokości i mniej więcej taką samą objętość osiąga. Gałęzie krzewu tworzą w środku gniazdo a igły są niezwykle delikatnie i jasnozielone. Choina jest dosyć wymagająca zarówno jeśli chodzi o podłoże jak i o stanowisko i warunki w jakich rośnie.

Lubi słońce, ale cień także nie jest jej obcy. Nie lubi wiatru, dlatego dobrze jest osłonić ją innym krzewem. Gleba, w której rośnie powinna być żyzna, bardzo wilgotna, a także kwaśna. Dopuszczalny jest odczyn zasadowy. Jest zupełnie odporna na mróz. Może być uprawiana w donicach.


  1. Kalendarz ogrodnika
  2. Banany w ogrodzie? To możliwe!
  3. Jak się pozbyć ogrodowych szkodników przed zimą?

Originally posted 2015-11-25 21:41:06.

Kwiaty w ogrodzie

Prace ogrodowe w marcu kalendarz działkowca

Prace ogrodowe w marcu