w

Kwiaty w ogrodzie

Czymże jest ogród bez pięknych kwiatów, które kwitną na wiosnę? Mogą być jednoroczne, dwuletnie lub nawet kilkuletniej, jeśli będą odpowiednio pielęgnowane. Oto wszystko co powinieneś wiedzieć hodując kwiaty w ogrodzie.

Kwiaty w ogrodzie: Maciejka czyli Lewkonia długopłatkowa

Maciejka w czerwonym wazoniku

Oprócz cudownego koloru, maciejka charakteryzuje się pięknym zapachem. Sieje się ją wprost do ziemi, ale można także hodować w doniczce na parapecie. Nie ma nic piękniejszego niż wieczorny zapach maciejki podczas odpoczynku w ogrodzie lub na tarasie czy balkonie. Okres jej kwitnienia zazwyczaj przypada na czerwiec i trwa aż do września. Jest bardzo mało wymagającą rośliną. Zadowala się każdą glebą i dobrze czuje się zarówno w pełnym słońcu jak i w półcieniu. Jest rośliną jednoroczną.

Kwiaty w ogrodzie: Werbena

werbena

Pięknie rośnie w każdej glebie – nie ma zbyt dużych wymagań. Ogromną jej zaletą jest także odporność na szkodniki i wszelkie choroby, które szkodzą innym roślinom. Werbena dobrze reaguje na zmianę pogody a także nie przeszkadza jej chłód. Nie straszne jej są przymrozki, silny wiatr czy palące słońce. Ma tylko jeden wymóg – musi być regularnie podlewana dużą ilością wody. Jest rośliną jednoroczną.

Kwiaty w ogrodzie: Bratek czyli fiołek ogrodowy

Bratek

Bratki są jednymi z najpopularniejszych dwuletnich kwiatów. Kwitną niemal od pierwszych dni wiosny do końca kwietnia. Wyróżniają się mnóstwem pięknych i porywających kolorów. Nie są wymagającymi roślinami i poradzą sobie w każdej glebie, tak samo jak nie mają szczególnych wymagań co do nasłonecznienia. Aby pięknie rosnąć i się rozwijać, potrzebują dużo wody.

Kwiaty w ogrodzie: Aster 

aster

Jest rośliną bylinową czyli wieloletnią. Nie jest trudny w uprawie, jednak jest wymagająca jeśli chodzi o glebę i warunki w jakich rośnie. Trzeba je regularnie nawozić i podlewać oraz uważać, żeby nie zaatakowały ich chwasty. Astry lubią towarzystwo innych roślin, dlatego warto je sadzić obok innych bylin, najlepiej niskich, żeby przysłaniały dolne partie astrów, które nie lubią być za bardzo odsłonięte. Jeśli nie będą odpowiednio zabezpieczone to mogą wysychać.

Kwiaty w ogrodzie: Krokus

krokus

Jest rośliną cebulową, najłatwiejszą w uprawie. Teoretycznie, bulwa po przekwitnięciu obumiera, jednak wydaje nowe bulwy, które zakwitną w marcu następnego roku. Mają wymagania co do gleby i najlepiej czują się w żyznej, wilgotnej glebie, która jest mocno przepuszczalna. Krokus posadzony w odpowiedniej glebie, może pozostać w jednym miejscu nawet przez kilkanaście lat.


  1. Kalendarz ogrodnika
  2. Jak się pozbyć ogrodowych szkodników przed zimą?
  3. Jak założyć wrzosowisko?

Originally posted 2015-11-24 22:35:46.

Jak pielęgnować azalię domową?

Najlepsze krzewy iglaste do ogrodu