w

Jak się pozbyć ogrodowych szkodników przed zimą?

O ogród należy dbać cały rok a przed zimą należy je szczególnie zabezpieczyć. Pierwsze opadnięte liście to znak, że zima coraz bliżej i trzeba ruszać na działkę i odpowiednio się o nią zatroszczyć. Oto kilka porad na to jak się pozbyć ogrodowych szkodników przed zimą.

Opadające liście należy na bieżąco grabić, żeby nie zalegały na trawniku i pod drzewami. Tak samo jak należy pozbywać się z ziemi i z gałęzi zaschniętych owoców i kwiatów.

Zarówno liście, jak i kwiaty mogą być chore i usunięcie ich z trawnika, zapobiegnie rozprzestrzenianiu się tych chorób, mamy szansę szybciej i skuteczniej pozbyć się bakterii z ogrodu. Jeśli na kwiatach wytworzyły się już przetrwalniki to należy je zniszczyć.

Jak się pozbyć ogrodowych szkodników

 

Kiedy liście całkiem opadną, mamy idealne warunki do obserwacji roślin. Często znajdują się na nich jaja i larwy a nawet dorosłe szkodniki. Żeby pozbyć się ich ze swojego ogrodu, trzeba je pozbierać ręcznie i zniszczyć.

Najlepszym sposobem jest spalenie opadłych liści. Tylko wtedy mamy pewność, że pozbyliśmy się ich skutecznie. Należy ich szukać na gałęziach drzew, w szczelinach kory oraz na liściach. Można zapobiegać zadomawianiu się szkodników na drzewach i krzewach w ogrodzie, mocując na drzewach opaski lepowe, ale nie działają one na wszystkie szkodniki. Insekty zadomowione w szczelinach kory najlepiej spryskać preparatami olejowymi, które pomogą w walce z najbardziej uporczywymi szkodnikami.

Jak się pozbyć ogrodowych szkodników


  1. Jak założyć wrzosowisko?
  2. Jak uprawiać lawendę?
  3. Jak upiększyć ogród działkowy?

Originally posted 2015-09-09 12:13:36.

Jedzenie organiczne. Fakty i mity