Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Jak się pozbyć ogrodowych szkodników przed zimą?

O ogród należy dbać cały rok a przed zimą należy je szczególnie zabezpieczyć. Pierwsze opadnięte liście to znak, że zima coraz bliżej i trzeba ruszać na działkę i odpowiednio się o nią zatroszczyć. Oto kilka porad na to jak się pozbyć ogrodowych szkodników przed zimą.  

Opadające liście należy na bieżąco grabić, żeby nie zalegały na trawniku i pod drzewami. Tak samo jak należy pozbywać się z ziemi i z gałęzi zaschniętych owoców i kwiatów. Zarówno liście, jak i kwiaty mogą być chore i usunięcie ich z trawnika, zapobiegnie rozprzestrzenianiu się tych chorób, mamy szansę szybciej i skuteczniej pozbyć się bakterii z ogrodu. Jeśli na kwiatach wytworzyły się już przetrwalniki to należy je zniszczyć.

Działkowiec_jesień01

 

Kiedy liście całkiem opadną, mamy idealne warunki do obserwacji roślin. Często znajdują się na nich jaja i larwy a nawet dorosłe szkodniki. Żeby pozbyć się ich ze swojego ogrodu, trzeba je pozbierać ręcznie i zniszczyć. Najlepszym sposobem jest spalenie opadłych liści. Tylko wtedy mamy pewność, że pozbyliśmy się ich skutecznie. Należy ich szukać na gałęziach drzew, w szczelinach kory oraz na liściach. Można zapobiegać zadomawianiu się szkodników na drzewach i krzewach w ogrodzie, mocując na drzewach opaski lepowe, ale nie działają one na wszystkie szkodniki. Insekty zadomowione w szczelinach kory najlepiej spryskać preparatami olejowymi, które pomogą w walce z najbardziej uporczywymi szkodnikami.

Działkowiec_jesień02

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *