w ,

Dobre domy ze słomy

Domy ze słomy wracają do łask. Nie tylko dlatego, że chcemy być EKO we wszystkich dziedzinach naszego życia. Głównie dlatego, że słomiane domy mają właściwości izolacyjne, chronią zarówno przed chłodem jak i upałem. Firma Dobry Dom Moritz Reichert stawia słomiane domy powstałe z modułów. Dzięki takim rozwiązaniom, dom może powstać w ciągu jednego dnia.

słoma_1

Budynki ze słomy spełniają wymagania stawiane budynkom pasywnym i energooszczędnym. Chronią przed hałasem.

słoma_2

Otrzymywanie słomy nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne  a utylizacja odpadów z budowy, nie jest szkodzi naturze.

słoma_3

Odpowiednio ściśnięta kostka słomy nie jest tak łatwopalna jak mogłoby się wydawać. Otynkowanie ściany słomiano – drewnianej tworzy wystarczająco ognioodporną barierę. Przy stawianiu domów ze słomy trzeba bardzo uważać na pogodę, ponieważ wilgotna słoma traci swoje właściwości. Powstał pomysł stawiania domów z modułów, co znacznie skraca czas budowy.

słoma_4

1 element to drewniana rama poprzetykana listewkami, tworząca siatkę drewnianą, którą uzupełnia się kostkami słomy. Po wypełnieniu słomą, powleka się moduł pierwszą warstwą gliny. Na miejscu, przy pomocy dźwigu, łączy się całość w dom. Aby uniknąć zalęgania się myszy w słomie, wystarczy zamontować druciane siatki o małych oczkach oraz położyć grubą warstwę tynku.

słoma_5

Takie rozwiązania można stosować gdziekolwiek. Zarówno w budynkach mieszkalnych, warsztatach, stodołach, wszędzie gdzie tylko się da, ponieważ można tworzyć z takich modułów dowolne konstrukcje.

słoma_6

 

Tą technologię można wykorzystywać także w przypadku dachów i podług. Z tak zbudowanego domu nie ucieka ciepło górą i zimno nie ciągnie od podłogi. Koszt takiego domu jest nieco mniejszy w porównaniu z budynkami stawianymi metodą standardową. Zmianie ulega cena materiału ocieplającego, zamiast styropianu czy wełny, ocieplamy słomą i na tym oszczędzamy ale koszty konstrukcji drewnianej będą porównywalne z kosztami popularnych materiałów budowlanych.

 

 

 

słoma_7

 

Źródło: http://www.stankowice64.com/index_right.html

Originally posted 2015-08-05 11:54:50.

Klęknij na kolanko

Stylowy grill na działce