w , ,

EKO biżuteria w rozkwicie

Jak połączyć styl życia EKO z miłością do mody i poszukiwaniem własnego, unikatowego stylu? Susan McLeary stworzyła wyjątkową kolekcję biżuterii z żywych roślin, które trzeba pielęgnować a nawet po jakimś czasie, można przesadzić do doniczki i wyhodować. Poznaj Passionflower Living Jewelry i złap pociąg do uprawy roślin.

etsy (1)

Projektantka biżuterii Susan, jest florystką, jednak wychodzi swoimi zainteresowaniami i zdolnościami ponad standardowe układanie kwiatowych kompozycji. Przepiękne bukiety ślubne, z których tworzy małe dzieła sztuki, przestały jej wystarczać. Poszła o krok dalej, tworząc kwiatowe toczki z woalką, które pokochały panny młode, nie tylko w stanach zjednoczonych, gdzie artystka tworzy, ale na całym świecie. Toczki, wianki, opaski a nawet welony stały się jej znakiem rozpoznawczym.

etsy (2)

Następnym krokiem, była biżuteria ślubna, czyli kwiatowe kompozycje połączone w jedno, w formie naszyjników, wisiorów lub wianków. Artystka tworzy bukiety roślinne i przekształca je w przedmioty użytkowe. Przedłuża im nieco życie, żeby po ścięciu nie zwiędły zbyt szybko.

etsy (3)

Artystka poszła jeszcze o krok dalej, w swoich projektach. Z miłości do kwiatów, postanowiła, że będąc częścią biżuterii, będą mogły rosnąć i rozkwitać przy odpowiedniej pielęgnacji.

etsy (4)

Rośliny są sadzone w specjalnych mini doniczkach. Wymagają podlewania jak każde inne rośliny. Mogą być elementem biżuterii przez minimum dwa tygodnie choć przy odpowiedniej pielęgnacji powinny wytrzymać nawet miesiąc.

etsy (5)

Kiedy czas rośliny w biżuterii upłynie, można ją przesadzić do doniczki i zacząć hodować na oknie czy balkonie. Kiedy urośnie do odpowiednich rozmiarów, można go nawet przesadzić do ogrodu. Jest to zatem wydatek długoterminowy. A gatunki roślin, jakie proponuje Susan McLeary, z pewnością będą się wyróżniały na tle innych roślin, ponieważ nie są one dostępne w standardowych sklepach ogrodniczych.

etsy (6)

W dowolnym momencie możesz odesłać „formę” a producent zasadzi w niej nową kompozycję. Trzeba za to oczywiście odpowiednio dopłacić, jednak rośliny możesz wykorzystać ponownie, po okresie ich przydatności do noszenia.

etsy (7)

Rozmiary biżuterii są różne. W zależności od gustu właścicielki. Mogą być bardziej ozdobne lub mniej, większe lub mniejsze. Do wyboru są naszyjniki, kolie, bransolety, kolczyki i pierścionki. Przy tak pięknej biżuterii wystarczy skromna kreacja, żeby oczarować wszystkich swoim wyglądem. Ceny produktów w sklepie internetowym Etsy.com, wahają się od 140 zł za pierścionek do niemal 1200 zł za kolię.

Źródło: Etsy.com

Originally posted 2015-09-30 12:14:20.

Gdzie na weekend? Na konie!

Iglaki w ogrodzie