w

Transformacja ogrodu: 3 fenomenalne metamorfozy

Jeśli sądzisz, że w twój nudny ogród nie da się tchnąć życia, jesteś w błędzie. Transformacja ogrodu w wykonaniu ekipy Chrisa i Payton Lambtonów za każdym razem zaskakuje i udowadnia, że nawet najbardziej zniszczony i niepozorny skrawek ziemi kryje w sobie ogromny potencjał. Zobaczcie, co zrobili z trzema ogrodami, które wielu spisałoby na straty.

Ogród w Barren Lot był niczym nie wyróżniającą się działką pokrytą rzadkimi kępkami trawy. Jedynymi atutami miejsca były zielone żywopłoty dające cień.

Ogród3_przed

Transformacja ogrodu polegała przede wszystkim na urozmaiceniu go elementami architektonicznymi, co osiągnięto dzięki instalacji antresoli z egzotycznego drewna. Trawnik zagęszczono, a na poprzecznych belkach zawieszono donice z odpornymi na niemal każdą pogodę paprociami. W głębi pojawiły się płyty i strefa wypoczynkowa z grillem, a w centrum trawnika niewielka fontanna. Dzięki tym przeróbkom niepozorny ogród zamienił się w oazę rodem z egzotycznego kurortu.

Ogród3_po

Transformacja ogrodu nie będzie problemem nawet przy całkowitym braku trawnika. W tym wypadku ogrodnik musiał wykonać pracę u podstaw, ponieważ działkę w całości pokrywały pozostałości po pędach trującego bluszczu.

Ogród1_przed

Ta sytuacja ma również dobre strony, ponieważ ułatwia budowę tarasu i wyłożonego płytami patio, co zrobiono w pierwszej kolejności. Na drewnianym podeście tuż przy domu pojawił się bar, a na kamiennym patio stół i strefa wypoczynkowa z kanapą i fotelami. Tuż za nimi usypano niewielki wał, na którym zaaranżowano grządki, a reszta działki została obsiana trawą.

Ogród1_po

Właściciele tej posesji musieli poradzić sobie nie tylko z dziką roślinnością, ale też ze stertą śmieci.

Ogród2_przed

Tym razem rozwiązaniem również okazała się zabudowa, czyli postawienie zupełnie nowego, większego tarasu wraz z altaną. Tereny wokół zostały wyplewione i wykarczowane, co pozwoliło zyskać miejsce na wyłożenie trawnika i zaaranżowanie niewielkiego ogrodu kwiatowego, którego naturalnym przedłużeniem stały się donice na tarasie.

Ogród2_po

Dobry pomysł, sprawa ekipa i kreatywność – tylko tyle wystarczyło, by transformacja ogrodu spisanego na straty zamieniła się w sukces.

Źródło zdjęć: HGTV.com

Originally posted 2016-03-08 09:19:24.

Jak założyć własny ogród?

Przygotowania do sezonu – nastrojowe dekoracje na taras i do ogrodu