w ,

Najwięksi producenci plastiku na świecie [raport]

kto produkuje najwięcej plastiku

Fundacja Changing Markets opublikowała raport wymieniający korporacje, które najbardziej zanieczyszczają nasze środowisko  naturalne plastikowymi odpadami. Raport, zatytułowany „Talking Trash: The Corporate Playbook of False Solutions”, stwierdza, że ​​wymienione firmy aktywnie utrudniają i podważają prawo mające na celu rozwiązanie globalnego kryzysu związanego z odpadami z tworzyw sztucznych.

W szczególności krytycznie odnosi się do dobrowolnych zobowiązań największych światowych producentów tworzyw sztucznych, które są jedynie fałszywymi obietnicami składanymi rządom i konsumentom.

Wśród ośmiu największych producentów tworzyw  aż pięć z nich to firmy amerykańskie.

Coca-Cola została uznana za firmę o największym „śladzie plastikowym” na świecie z 2,9 miliona ton opakowań plastikowych produkowanych rocznie.

Pepsico, zajmuje drugie miejsce z 2,3 miliona ton.

Szwajcarska firma Nestlé jest na trzecim miejscu z 1,7 miliona ton plastiku.

kto produkuje najwięcej plastiku

You will find more infographics at Statista

Raport opisuje też, w jaki sposób firmom w Stanach Zjednoczonych udało się z powodzeniem zrzucić winę za odpady z tworzyw sztucznych na konsumentów i władze. Wyższe wskaźniki recyklingu stały się wymówką do produkcji jeszcze większej ilości plastiku.

W Europie korporacje próbują osłabić i opóźnić strategię UE w dziedzinie tworzyw sztucznych i dyrektywę SUP UE. Zbadano również problem w Azji, gdzie Chiny poczyniły ważne posunięcia polityczne, które zostały osłabione przez niską aktywność korporacji.

Link do raportu


Jak sprawdzić czy miód jest prawdziwy, naturalny?

Weselna tradycja w nowej odsłonie – wesele bez mięsa?

Originally posted 2020-09-22 16:21:18.

Recykling plastiku. Tylko 9 proc. plastiku jest ponownie wykorzystywane

sady ekologiczne

Sady ekologiczne- ochrona sadów przed szkodnikami i chorobami