w ,

AvoSeedo – wyhoduj w domu awokado

Jesteś fanem awokado i chciałbyś wyhodować drzewko tej rośliny w domu? Dzięki AvoSeedo będzie to banalnie proste.


Owoc  awokado ze względu na zawartość nienasyconych tłuszczów poleca się chorym na miażdżycę. Służy za podstawę sosu guacamole. Można z niego robić maseczkę łagodzącą podrażnienia skóry.

AvoSeedo pozwala bez większego wysiłku wyhodować awokado w domu. Jest to specjalna podstawka, do której wkłada się pestkę owocu. Plastikową foremkę umieszcza się w słoiku lub innym naczyniu z wodą.

AvoSeedo jest na tyle lekkie, że unosi się na powierzchni. Pestka może czerpać wodę także wtedy, gdy jest jej bardzo mało. AvoSeedo  ma u dołu wycięcie na rosnący korzeń przypominające kwiatek. Taki kształt otworu nie tylko ciekawie wygląda, ale zapobiega wypadnięciu z foremki pestki nawet wtedy, gdy pęknie.

Na pomysł AvoSeedo wpadł informatyk Daniel Kalliontzis, pół-Niemiec, pół-Grek mieszkający we Frankfurcie. Do zrealizowania projektu potrzebował on 6500 dol. (prawie 24 000 zł). Jak dotychczas na Kickstarterze udało mu się zebrać prawie czterokrotnie większą sumę. AvoSeedo kosztuje 6 dol. (ok. 22 zł). Dostawa na terenie całego świata jest darmowa.

AvoSeedo

AvoSeedo_02

AvoSeedo_03

Źródło: Kickstarter

Originally posted 2015-02-26 07:56:16.

Zielone dachy – estetyka, ekologia i ekonomia

Parrot Flower Power – nie zapomnisz o podlewaniu