w

Rodzaje szczotek do szorowania

Rodzaje szczotek do szorowania
Rodzaje szczotek do szorowania

Szczotki do szorowania są dostępne w różnych rodzajach, w tym z długimi uchwytami, skręconymi szczotkami drucianymi, włóknami bassine i włosiem końskim. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Poniżej wymieniono kilka popularnych rodzajów szczotek, wraz z ich zaletami. Możesz również zakupić te narzędzia w sklepie partnerskim Libman’s Retail Partner. Aby znaleźć szczotkę idealną dla swoich potrzeb, odwiedź nasz sklep i przejrzyj naszą ofertę online. Jesteśmy pewni, że znajdziesz odpowiednie narzędzie dla swoich potrzeb!

Szczotki z długą rączką

Jeśli szukasz szczotki do szorowania z długim uchwytem do kuchni lub łazienki, to dobrze trafiłeś. Szczotka do szorowania z długim trzonkiem Libman(r) ma trwałe, długie włosie i mierzy 19″ od końca do końca. Jest przeznaczona do łatwego szorowania blatów kuchennych, kabin prysznicowych i innych trudno dostępnych miejsc. Haczyk do zawieszania ułatwia przechowywanie i trzymanie pod ręką.

szczotki do szorowania

Szczotka do szorowania z długą rączką to wygodne narzędzie do intensywnego sprzątania. Jej 12-calowy uchwyt jest gwintowany, dzięki czemu można ją łatwo przymocować do standardowej miotły lub przedłużacza. Wykonana jest z karbowanego, sztywnego włosia polipropylenowego, które dobrze znosi trudne zadania związane z szorowaniem. Trwałe, karbowane włosie jest odporne na działanie środków chemicznych, co sprawia, że jest to doskonały wybór do wielu zadań związanych z czyszczeniem.

Szczotki do szorowania z długim uchwytem są przydatne do czyszczenia powierzchni trudno dostępnych. Długie rączki szczotek do szorowania pozwalają użytkownikom dotrzeć do trudno dostępnych miejsc bez nadwyrężania ramion. Szczotki te posiadają włosie ustawione pod kątem, które umożliwia szorowanie w miejscach, do których tradycyjne szczotki by nie dotarły. Niektóre modele mają przedłużony uchwyt, więc w razie potrzeby można go jeszcze bardziej wydłużyć. A ponieważ są one tak trwałe i użyteczne, stanowią najlepszy wybór do czyszczenia trudno dostępnych miejsc.

Szczotki z włosia końskiego

Jeśli potrzebujesz szczotki do czyszczenia wnętrza samochodu, rozważ zdobycie tej wykonanej z włosia końskiego. Włosie końskie jest nie tylko miękkie i idealne dla skórzanych siedzeń, ale jest również skuteczne na dywanie, winylu i tkaninie. Te szczotki są wykonane do ogólnego czyszczenia, ale mogą być używane do czyszczenia delikatnych części, jak również. Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniej szczotki:

Wybierz taką wykonaną z naturalnego włosia końskiego. Jest idealna do czyszczenia uszczelnionej skóry, foteli samochodowych, desek rozdzielczych i paneli drzwiowych. Włosie tej szczotki jest wystarczająco długie i mocne, aby wyczyścić skórę, nawet z uszczelniaczem. Świetnie sprawdza się również na skórzanej odzieży i torbach. Dla łatwego i skutecznego czyszczenia możesz użyć szczotki z piankowym blokiem dla wygodniejszego uchwytu. Kiedy już znajdziesz idealną szczotkę, możesz błyskawicznie wyczyścić swój samochód!

Używając szczotki z końskiego włosia, zawsze pamiętaj o dokładnym przestrzeganiu instrukcji. Jeśli użyjesz ciemnego lakieru, trwale zabarwisz włosie szczotki. Jeśli używasz płynu do zmiękczania wosku, upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcją i rozłóż szczotkę z końskiego włosia do wyschnięcia. Gdy szczotka jest już czysta, możesz ją przechowywać. Szczotki te mogą przetrwać nawet trzy lata. Są świetną opcją dla domowej rutyny czyszczenia.

Szczotki druciane walcowe

Skręcona szczotka druciana może być używana do szorowania podłóg z pomocą sprężyny. Szczotki te składają się zazwyczaj z drutu rdzeniowego i dwóch zwojów sprężyny nałożonych na rdzeń. Druty rdzeniowe stykają się ze sobą bezpośrednio i za pomocą zwojów sprężynowych. Każda skręcona szczotka druciana ma długość zwoju sprężyny, który rozciąga się na jeden z drutów rdzeniowych. Skręcenie drutów rdzeniowych powoduje dwukrotne zgięcie zwoju sprężynowego, który następnie mocuje się do uchwytu.

Średnica zwojów sprężynowych użytych do utworzenia skręconej szczotki drucianej może być różna. Na RYS. 1, zwoje sprężynowe 16 są zasadniczo proste, ale mogą być wygięte o 180 stopni raz lub dwa razy, aby utworzyć równoległe odcinki. Skręcona szczotka druciana 10 może być następnie ustawiona prostopadle do tych osi i przesuwana względem płaskiej powierzchni. W ten sposób szczyty zwojów sprężynowych stykają się z powierzchnią równomiernie i efektywnie. Wewnętrzne zwoje sprężynowe 64 zapewniają dodatkową siłę szczotkowania.

szczotki do szorowania

Inną opcją dla skręconych szczotek drucianych do scrubu jest In-Brush Antimicrobial Reusable Twisted Wire Brush. Ta szczotka jest wystarczająco sztywna, aby czyścić trudno dostępne miejsca. W zależności od przeznaczenia szczotki te mogą być używane do czyszczenia probówek, zlewek lub innych małych przedmiotów. Oprócz szorowania trudno dostępnych miejsc, szczotki ze skręconego drutu mogą być również używane do czyszczenia naczyń szklanych, opon i innych przedmiotów.

Włókna Bassine

Szczotka do szorowania z włókien Bassine to świetna opcja do ogólnego szorowania. Jej właściwości absorpcji wody sprawiają, że jest to świetna opcja do szorowania twardych podłóg. Niska cena sprawia, że jest to również świetny wybór do czyszczenia twardych powierzchni. Ważąca mniej niż funt szczotka Bassine to świetna opcja dla oszczędnych właścicieli domów. Jej sztywne, naturalne włókna są idealne do szorowania betonu i innych twardych powierzchni.

Włókna z Palmyry

Szczotka do szorowania z włókien palmyra jest wykonana z surowych włókien palmyra, które są pozyskiwane z pierwotnego pnia palmy. Włókna te mają niską gęstość w porównaniu do innych włókien naturalnych i są najlepsze do materiałów kompozytowych. Są one używane do różnych celów domowych i przemysłowych, w tym do czyszczenia, kąpieli i materiałów ściernych. W tym artykule omówimy, jak włókna palmyra mogą być stosowane w szczotkach do szorowania i czego szukać w szczotce do szorowania wykonanej z tego włókna.

Te szczotki do szorowania z włókna palmyra są idealne do szorowania twardych powierzchni, w tym płytek, betonu i drewna. Są one wykonane z wytrzymałego włosia palmyra i mogą być używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Szczotka ta jest szczególnie przydatna do szorowania betonu, pojemników na śmieci i siding. Jej mocne, sztywne włókna nie ścierają się i przebijają przez trudny, przemysłowy brud i zanieczyszczenia.

szczotki do szorowania

W przeciwieństwie do innych szczotek do czyszczenia grilla, Grillbadger Palmyra Fiber Scrub Brush jest wykonana z naturalnego włókna zwanego palmyra. Włókna palmyry są trwałe, tanie i przyjazne dla środowiska. Włosie tej szczotki wytrzymuje wysoką temperaturę i nigdy się nie zapali. A ponieważ włókna palmyry pochłaniają olej, są doskonałym wyborem do czyszczenia grilla.

Szczotki z niklowanego srebra

Polerowanie biżuterii srebrnej z niklu za pomocą wypolerowanej szczotki jest prostym sposobem na usunięcie pozostałości kleju. Możesz użyć do tego Simply Clean firmy Herman lub Blitz Silver Shine Polish. Oba produkty mają niską zawartość ścierniwa, dzięki czemu usuwają pozostałości kleju. Musisz jednak uważać na to, czym szorujesz swoje niklowe srebro. Produkt ten zmienia kolor na brązowy w miarę zużywania się, więc należy czyścić swoją srebrną biżuterię z zachowaniem ostrożności.

Istnieje kilka korzyści dla szczotek ze srebra niklowego. Stop ten jest niemagnetyczny i zawiera 65% miedzi i 17% niklu. Szczotki ze srebra niklowego są mocniejsze i sztywniejsze niż z brązu i mosiądzu i nie są podatne na korozję. Szczotki z brązu fosforowego są nieiskrzące i zawierają śladowe ilości ołowiu. Ich maksymalna temperatura pracy to 500 stopni Fahrenheita. Nadają się również do środowisk wilgotnych i są dostępne w wielu stylach.

Artykuł został stworzony we współpracy z ogrodzeniaplastikowe.info


  1. Sprytne narzędzia do krojenia
  2. Ozdobne krzewy do ogrodu
  3. Jak zrobić marmoladę?

Praca w ogrodzie a nasze zdrowie – zależność jest oczywista

Gdzie na weekend? Na grzyby!