w

Pojemnik na sól i piasek do ogrodu?

pojemniki na piasek i sól

Na myśl o zimie masz ciarki? Konieczność odśnieżania i radzenia sobie z lodem sprawia, że Ci słabo? Zobacz, jak dobrze przygotować się na mroźne dni!

Zastanawiasz się, jak ułatwić sobie zimę? W końcu ta pora roku stawia Cię przed wręcz ogromną ilością wyzwań. Odśnieżanie samochodu, podjazdu, śliskie chodniki, zimno, śnieg, zawierucha…Nie da się ukryć, że zima nikogo nie oszczędza. Można jednak odpowiednio się na nią przygotować i nieco sobie ułatwić zimową codzienność. Jak? Na przykład przygotowując wcześniej pojemnik z niezastąpionym piaskiem i solą.

Planuj wcześniej!

Zima zaskakuje nie tylko kierowców. Często spotyka to także osoby, które mają swoje domy wraz z ogródkami. Z dnia na dzień bezpieczny podjazd, czy wejście do domu zamienia się w lodowisko, a w zanadrzu nie ma ani odśnieżarki, ani piasku i soli.

Tym samym warto już wcześniej przygotować się na zimę, by pierwsze dni opadów i przymrozków nie były tak stresujące, jak zazwyczaj. Jak to zrobić? Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w pojemnik na piasek i sól. Wtedy masz pod ręką świetny środek na wszelkie oblodzenia.

Pojemnik na piasek i sól

Piasek i sól to najtańsze środki antypoślizgowe, jakie tylko można sobie wyobrazić. Co więcej, ich zastosowanie nie wymaga wielogodzinnego odśnieżania, a pozwala uchronić się przed groźnym upadkiem.

Prawidłowe przechowanie

Mieszankę piasku i soli należy odpowiednio przechowywać, by nie straciła cennych właściwości i nadawała się do użytku. W tym celu stosuje się pojemniki na piasek i sól, które pojawiają się w przestrzeni miejskiej, a także na prywatnych posesjach. Przekrój różnorodności wspomnianych pojemników na piasek można zobaczyć na eco-market.pl.

Taki pojemnik chroni mieszankę przez zawilgoceniem. Pojemniki wykonane są z takiego tworzywa, które nie wchodzi w reakcję z solą. Co więcej, ich pojemność jest idealna, bo spokojnie starcza na cały sezon.

Niegdyś do przechowywania piasku z solą wykorzystywało się drewniane pojemniki, jednak te nie chroniły przed wilgocią. Do tego sól wchodziła w reakcję z drewnem i niszczyła je. W tym przypadku plastik sprawdza się o wiele lepiej.

Dlaczego wybrać specjalne pojemniki?

Z jakiego jeszcze powodu warto wybrać specjalne pojemnika? Prócz tego, że chronią sól i piasek przed wilgocią, to także wyposażone w specjalne mechanizmy, które ułatwiają dostęp do piasku. Między innymi jest to budowa klapy, która ułatwia odpływ wody deszczowej i spływanie śniegu. Konstrukcja jest tak przemyślana, by można składować pojemniki z piaskiem i solą jeden na drugim, by nie zajmować zbyt dużo przestrzeni.

Uniwersalność 

Pojemniki na sól i piasek z powodzeniem można stosować także poza sezonem do przechowywania czegoś innego. Po umyciu można w nich przechowywać na przykład piasek do piaskownic dla dzieci, czy sypkie materiały budowlane. Przy wyborze pojemnika warto zwrócić uwagę na certyfikaty i atesty świadczące o jego jakości.

Warto wcześniej przygotować się na zimę. W końcu nie jest ona taka zła, jeśli odpowiednio do niej podejdziemy. Sól i piasek w gotowości pozwoli nam uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji wynikających z oblodzonego chodnika, czy schodów. Specjalne pojemniki pozwolą na wygodne przechowywanie bez martwienia się o wilgoć, czy wchodzenie w reakcje z solą. Wbrew pozorom tego typu rozwiązania świetnie sprawdzają się nie tylko w przestrzeni miejskiej, ale także na domowej posesji.


  1. Własne warzywa na balkonie – to łatwe i przyjemne!
  2. Oczko wodne w ogrodzie
  3. Żywopłot z tui – jakie odmiany tui najlepsze na żywopłot?

Originally posted 2019-03-18 12:21:15.

technorattan

Technorattan ceniony w ogrodzie

uprawa borówki amerykańskiej

Jak zacząć uprawę borówki amerykańskiej?