w

II Edycja Food Swap – Kuchnia Dolnośląska

Druga edycja kulinarnego swapu przebiegnie pod hasłem „Kuchnia Dolnego Śląska”. Uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy na Dolnym Śląsku istnieje osobna tradycja kulinarna i jakie smaki ją tworzą. Rezultaty ich kucharskich poszukiwań zaprezentujemy 21 września w CRZ Krzywy Komin.

Data: 21.09.2014

Miejsce: CRZ Krzywy Komin

Godziny: 15:00-18:00

Czym jest swap? To wymiana potraw, przepisów i uwag na temat gotowania oraz sztuki kulinarnej. Każdy uczestnik przygotowuje niepowtarzalne danie, którego recepturę zdradza pozostałym. Poza wymianą przepisów, możliwa jest bezpłatna degustacja potraw ugotowanych przez innych uczestników zabawy. A co z tymi, którzy mają przysłowiowe dwie lewe ręce i nie są w stanie zaoferować nic na wymianę? Nic straconego! Jeśli nie masz czasu lub talentu, żeby gotować, wystarczy, że przy wejściu wniesiesz opłatę w wysokości 10 zł.

Podsumowaniem kulinarnej burzy mózgów, która rozpęta się podczas Food Swapu, będzie stworzenie elektronicznej książki kucharskiej z przepisami charakterystycznymi dla Dolnego Śląska. W trakcie wydarzenia będziemy zbierać od Was receptury, robić zdjęcia potrawom – jednym słowem kompletować materiał na naszą wspólną książkę kucharską, która stanie się reprezentantem kuchni dolnośląskiej. Nie bójcie się innowacji, połączmy to, co tradycyjne z tym, co nowe i smaczne. Jeśli nie będziecie mieli okazji dołączyć do nas 21 września, czekamy również na wasze propozycje pod adresem e-mailowym: margareta@krzywykomin.pl

Przydatne informacje dla uczestników wymiany:

• przygotujcie wydrukowane karteczki ze swoimi imionami i nazwiskami, adresem bloga oraz e-mail

• przynieście wydrukowane przepisy (najlepiej w różnych językach – jeśli potrzebujecie pomocy w tłumaczeniu, to chętnie pomożemy)

• podczas tej edycji inspirujemy się kuchnią Dolnego Śląska

Regulamin:

I. Uczestnicy wymiany

1. Uczestnik wymiany – to osoba, która zgłosi swój udział poprzez wiadomość mailową na a.przybylek@krzywykomin.pl.

2. Uczestnik wymiany podaje w mailu swoje imię i nazwisko, opcjonalnie adres bloga kulinarnego albo adres e-mail, który będzie zaprezentowany razem z jego potrawami.

3. Uczestnicy mogą bezgotówkowo wymieniać się potrawami pomiędzy sobą.

II. Goście wymiany

1. Gość wymiany – to osoba, która nie przyniosła potrawy na wymianę i wniosła opłatę wejściową w wysokości 10 PLN.

2. Gość może zakupić dowolną potrawę od dowolnego uczestnika wymiany za ustaloną z góry cenę.

Źródło: Krzywy Komin

Originally posted 2014-09-16 10:02:30.

Napisane przez Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozbetonowanie stawu na Polu Mokotowskim

Grüt czyli wyhoduj to sam