w

„Zecer co żmudnie nad książką zerka” – warsztaty – czerpanie papieru – monotypia – zecerstwo

Co potrzeba, by powstała książka? Kto za tym stoi? Co robi zecer? Jak powstaje papier? O co chodzi z exlibrisem? Dnia 28 listopada o godz. 10.00 odbędzie się  kreatywna wycieczka do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju w ramach warsztatów„Zecer co żmudnie nad książką zerka”.

Termin: 28.11.2014r. (piątek), godz. 10:00 – 14:00
Miejsce: Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizator zapewnia transport z Wrocławia

Szczegóły i zapisy: www.dolnyslaskwita.pl, biuro@dolnyslaskwita.pl lub telefonicznie 606 797 710
Zapraszają: Fundacja Open Mind, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju.

W programie dnia warsztaty czerpania papieru, tworzenia exlibrisów metodą monotypii. Wspólnie z Panem Andrzejem Biernacikiem uczestnicy składać będą teksty tradycyjną metodą zecerską. Podczas piątkowego spotkania zapraszamy także na kuratorskie oprowadzenie po Muzeum. Efektem warsztatów będzie stworzona przez uczestników jedyna w swoim rodzaju książka oparta na Legendzie o Smoku Strachocie.

W książce znajdą się także wykonane przez dzieci podczas warsztatów z Anną Pawliną wizerunki Smoka Strachoty.

Wydarzenia odbędą się w ramach projektu Drogowskazy: Dolnośląska mapa legend i rzemiosła, który opiera się na doświadczeniu, kreowaniu i upowszechnianiu kultury żywej materialnej i duchowej. Jednym z ważnych elementów projektu jest stworzenie unikatowej „Dolnośląskiej Mapy Legend I Rzemiosła”, która ukaże się w wersji elektronicznej i drukowanej. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: Krzywy Komin

Introligator od podstaw

Typodzieciaki – warsztaty kreatywne