w ,

Opryski drzew jesienią

Jesienią drzewa są bardziej narażone na chorobę grzybiczą, lub inne bakterie, niż zwykle. Głównie dlatego, że w powietrzu jest dużo więcej wilgoci i grzyby mają idealne warunki do rozwoju. Listopad jest czasem, w którym najlepiej jest przeprowadzić opryski drzew, aby zapobiec ich gniciu. Sprawdź jak przeprowadzić opryski drzew jesienią aby były piękne i zdrowe przez cały rok. 

Utarło się, że trzeba przeprowadzać opryski drzew jesienią, ale głównie drzew owocowych, żeby zapobiec gniciu i psuciu się owoców. Warto jednak opryskiwać wszystkie drzewa, nie tylko te owocowe, żeby wszystkie drzewa jakie mamy w ogrodzie, były zdrowe i piękne.

Takie opryski, chronią drzewa, przed gniciem i chorobami wiosną. Nie powinno się opryskiwać drzew wiosną, ponieważ szkodliwe substancje, którymi opryskujemy roślinę, przenoszą się na owoce. Opryskując drzewa jesienią, dajesz czas substancjom, na dokładną ochronę, zanim grzyb zacznie atakować.

Opryski drzew

  • Brzoskwinie należy opryskać po opadnięciu wszystkich liści, aby wiosną nie zaatakowała ich kędzierzawość. Trzeba jak najdokładniej opryskać wszystkie pędy drzewa brzoskwiniowego.
  • Wiśnia także potrzebuje oprysków, które uchronią ją przed zamieraniem kory. Zanim liście opadną do końca, trzeba dokładnie opryskać całe drzewo. Warto to zrobić jesienią, ponieważ bakterie powodujące zamieranie kory, zimują i wiosną zaczną powoli niszczyć drzewo.
  • Czereśnia jest narażona na zasychanie liści, podobnie jak w przypadku wiśni, należy przeprowadzać opryski, w trakcie opadania liści.
  • Jabłka i gruszki są narażone na tzw parchy, czyli szarawe naloty na skórce. Aby temu zapobiec, po pierwszych mroźnych nocach należy przeprowadzić opryskiwanie gruszy i jabłoni. Należy jednak przeprowadzić to zanim opadną wszystkie liście z drzew.

Opryski drzew jabłoń

Każde drzewo, aby było chronione przed kędzierzawością, powinno się opryskać 50 gramami miedzianu, rozpuszczonymi w 5 litrach wody. Przed zamieraniem kory i zasychaniem liści, ochroni je 25 gramów miedzianu i 5 litrów wody. Rozpuszczenie 12,5 grama miedzianu w 5 litrach wody, będzie chroniło drzewa przed rakiem bakteryjnym. Aby zapobiec parchom atakującym owoce niektórych gatunków drzew, powinno się opryskiwać drzewa 5% mocznikiem, który nie tylko zabezpieczy owoce przed parchami, ale także znacznie ograniczy pojawianie się chorób wiosennych.
[related_posts_by_tax]

Originally posted 2015-11-05 14:51:28.

Prace ogrodowe w listopadzie

Prace ogrodowe w listopadzie

kalendarz ogrodnika, kalendarz działkowca

Kalendarz ogrodnika