w

Wszystko o suplementach diety

suplementy diety

akie są rodzaje suplementów i jak działają one na nasz organizm? Jak mądrze je dawkować i jakie są objawy ich niedoboru? Czym są środki spożywcze specjalnego przeznaczenia i żywność funkcjonalna? M. in. na te pytania odpowie 20 czerwca w Katowicach Rafał Baron, światowej klasy specjalista od medycyny tropikalnej i medycyny podróży.

W dobie Internetu mamy dziś dostęp do wielu nieprawdziwych informacji dotyczących suplementacji. Wyczerpującej wiedzy na ten temat postanowili dostarczyć organizatorzy całodniowego seminarium z udziałem lek. med Rafała Barona.

Podczas seminarium poruszony zostanie taki wątek jak działanie i zastosowanie „egzotycznych” środków spożywczych w ramach suplementacji: kurkuma, imbir, berberyna, vilcacora, guarana, chlorella, spirulina, żeń-szeń, algi, rośliny peruwiańskie, bertram, galgant, sabal, lukrecja i konopie. Tematem osobno wyjaśnianym będzie personalizacja suplementacji pod kątem dzieci, profilaktyki i różnych zaburzeń metabolicznych czy chorób, a także tematyka suplementacji „z pogranicza”: DMSO, MMS, H2O2, MSM. W ostatniej części wykładu Rafał Baron omówi najważniejszych producentów suplementów z Polski i całego świata oraz poruszy kwestię jak jakość suplementów wpływa na spożywających je ludzi.

Więcej o seminarium

Originally posted 2017-06-05 16:07:34.

Park jurajski w Twoim ogrodzie

konopielka

Konopielka – herbatka z polskich konopi wchodzi na rynek