w

Doniczka na baterie

Inteligentny ogródek Click&Grow to świetnie rozwiązanie dla miłośników roślin, którym brakuje czasu, by zapewnić im odpowiednią pielęgnację. Mechanizm zasilany bateriami sam podlewa i odżywia kwiat lub krzew.

http://www.google.pl/imgres

Biały, minimalistyczny pojemnik z tworzywa sztucznego kryje w sobie soczewkę, służącą osiągnięciu efektu cieplarnianego w pierwszej fazie wzrostu, pojemnik na wodę połączony z pompką oraz system nawożenia. Roślina wyrasta ze specjalnego wkładu, połączonego z wszystkimi elementami donicy. Dzięki energii pochodzącej z czterech baterii AA urządzenie dba o zapewnienie odpowiedniej wilgoci i nawożenie. Migająca kontrolka na obudowie sygnalizuje brak wody lub konieczność zmiany baterii.

http://estonianworld.com/wp-content/uploads/2014/04/Click-and-Grow-Smartpots.jpg

Doniczki sprzedawane są w komplecie z wkładem, zawierającym sadzonki wybranej rośliny. W ofercie znajdują się zioła, takie jak bazylia, tymianek czy pietruszka, a także pomidorki koktajlowe i papryczki chilli oraz kwiaty- koguci grzebień i niecierpek. Inteligentny ogródek Click&Grow kosztuje niecałe 60 dolarów.


Kreatywny recykling w ogrodzie

Zbieranie ziół – jakie części roślin zbieramy

Mason Jar Garden – przenieś ogród do kuchni

Originally posted 2014-12-10 09:18:58.

Kompostownik ogrodowy – zrób to sam

Eco Trash Can w służbie środowisku