w

Miód spadziowy z drzew liściastych – co warto wiedzieć?

Miody spadziowe są dużo trudniejsze do pozyskania niż zwykłe miody ponieważ nie są pozyskiwane z nektaru a ze spadzi. Zawsze istnieje ryzyko, że spadź nie będzie dostępna w takich samych ilościach jak w poprzednim sezonie i miody może być o wiele mniej niż zazwyczaj. Od zwykłego miodu, różnią się przede wszystkim gęstością i wyrazistym smakiem. Sprawdź jakie właściwości zdrowotne ma w sobie miód spadziowy z drzew liściastych. 

miod12 (2)

Miód spadziowy wyróżnia się także kolorem, który wpada w zieleń a także jest bardziej gęsty i ma intensywny smak, w którym można wyczuć nutkę żywicy. Niektórych to zachęca innych zniechęca, jednak tych pierwszych, w przypadku miodów spadziowych, jest o wiele więcej.

miod spadziowy

Spadź do miodu z drzew liściastych, jest pozyskiwana zazwyczaj z jawora, lipy, topoli a nawet klonu i dębu. Przede wszystkim, miód spadziowy z drzew liściastych ma działanie moczopędne i dzięki temu, doskonale sprawdza się u osób, które mają problem z nerkami i drogami moczowymi, ponieważ skutecznie pomaga je oczyścić. Jest także dobry na wątrobę i drogi żółciowe, ponieważ działa żółciopędnie. Właściwości antybiotyczne i dezynfekujące miodu spadziowego z drzew liściastych, doskonale chronią przed przeziębieniami i grypą, zwłaszcza tymi, które dopadają nas jesienią. Bardzo wspomaga pracę przewodu pokarmowego i jelit, dlatego wszelkie zaburzenia trawienia, warto leczyć przy pomocy tego właśnie miodu. Miód spadziowy pomaga także leczyć choroby układu oddechowego.

miod spadziowy

Miód spadziowy z drzew liściastych, wspomaga także pracę serca i układu krążenia, warto jest więc, regularnie dodawać go do herbaty, nie tylko dla poprawy smaku, ale także aby organizm lepiej pracował i był w lepszej formie. Warto pić go zwłaszcza wieczorem, ponieważ działa uspokajająco i pozwala się wyciszyć a także poprawia ogólne samopoczucie. Miód spadziowy z drzew liściastych warto stosować także bezpośrednio na trudno gojące się rany, zwłaszcza takie, które są wynikiem oparzeń lub odmrożeń.

Właściwości odtruwające miodu spadziowego, pozwalają usunąć toksyny z organizmu, zwłaszcza te pochodzące z kawy, herbaty, alkoholu i papierosów a także zmniejsza ich szkodliwe działanie na organizm.

Originally posted 2015-10-30 14:46:38.

Miód wrzosowy – co warto wiedzieć?

Miód spadziowo – nektarowy – co warto wiedzieć?