w , ,

Letnie weekendy w ogrodzie – czym urozmaicić przestrzeń?

Zastanawiasz się, jak spędzić letnie weekendy nie ruszając się z domu? Szybko wychodź na ogród i korzystaj ze słońca w pełni! Postaw na akcesoria ogrodowe, które uprzyjemnią letnie poranki, pomieszczą rodzinny obiad, pozwolą na chwilę relaksu.

 

Letnie poranki pełne śniadaniowych pikników

Kto powiedział, że śniadanie musi być nudne? Jeśli nie planujesz żadnego wyjazdu za miasto, w ten weekend, przygotuj piknikowe śniadanie w swoim ogródku. Akcesoria ogrodowe chętnie Ci w tym pomogą. Zapytasz – jak? Otóż ciekawym rozwiązaniem jest wydzielenie stref – dla dzieci koc, obowiązkowo w kratkę, dla dorosłych – ładnie udekorowana altana z meblami ogrodowymi.

Postaw na kolorowe poduszki, zwisające lampiony, obrus w ten sam wzór, co kocyk dla dzieci. Nie zapomnij o motywie przewodnim pikniku, czyli dużym wiklinowym koszu, a najlepiej kilku. Mniejsze wykorzystaj do świeżo ściętych kwiatów, które mogą być ustawione na stole lub przy altance. Większy kosz wykorzystaj do zapakowania pysznych kanapek, dzbanka mrożonej herbaty, serwetek i sztućców. Wspaniała uczta!

Rekreacje basenowe

Tym razem przyszedł czas na aktywny wypoczynek. Upalne weekendy to fantastyczny czas na rozstawienie basenu i zaproszenie grona znajomych. Dużą popularnością cieszą się baseny o okrągłym kształcie, aczkolwiek te bardziej pojemne są prostokątne. Jeżeli jednak wolisz zrelaksować się postaw na ogrodowe jacuzzi.

To fajny pomysł na odpoczynek i przyjemne ochłodzenie. Pamiętaj, aby basen był postawiony w miejscu nasłonecznionym. Przynajmniej na początku – woda nalewana wprost ze szlaucha, jest wręcz lodowata, więc warto, aby miała czas na nagrzanie się.

Basen napełniamy wodą zazwyczaj z samego rana, by około południa z niego skorzystać. Wtedy można dostawić parasol, tak aby część basenu znajdowała się w cieniu. To dobre rozwiązanie dla małych pociech. Pamiętaj, aby zakupić również pokrywę do basenu, która zadba o czystą wodę – bez muszek czy suchych liści.

Obiadowa uczta

Przyszedł czas na ulubioną część dnia! Rodzinny grill na świeżym powietrzu, w ogrodzie. Te chwile celebrujemy i doceniamy najbardziej. Grilla urządzamy nigdzie indziej jak w altanie grillowej. Jest jednym z najważniejszych punktów w ogródku. Tu się spotykamy, odpoczywamy, zbieramy siły na kolejny tydzień.

Altana należy również do grupy akcesoriów ogrodowych, które urozmaicają działkę, zapewniając jej ciekawą aranżację. W tym sezonie modne są altany drewniane z kolorowym daszkiem. Zaimpregnowane drewno jest odporne na działanie wszelkich czynników atmosferycznych, dlatego też nie musisz martwić się o jej ciągłe składanie i rozkładanie.

W altanie możemy postawić stół, wraz z krzesłami czy dłuższymi ławkami. Te, przyozdobione kolorowymi poduszkami, stanowią interesujący detal wyróżniający.  Drewniana altana stanowi również idealne miejsce dla bluszczu. To wiecznie zielone pnącze wspina się po kolejnych deskach, dodając uroku i romantycznego wydźwięku całości.

Akcesoria ogrodowe stanowią ciekawy element wyposażenia każdego ogródka. Można je łatwo zagospodarować, wydzielając strefy, które służą do urozmaicania upalnych dni. A jaki jest Twój sposób na wakacyjne weekendy?

Originally posted 2017-08-30 08:35:20.

Napisane przez Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ogrody działkowe

Ogrody działkowe – co sadzić na małej powierzchni?

sposoby na chwasty

Sposoby na usuwanie chwastów