w

Wybieramy metalowy domek ogrodowy

domek ogrodowy, domek narzędziowy

Nadchodząca wiosna sprawia, że coraz częściej myślimy o rozpoczęciu prac w ogrodzie. Aby je wykonać potrzebujemy narzędzi, akcesoriów, sprzętu.

Na skróty:

  1. Zwróć uwagę na rodzaj materiału pokrywającego domek
  2. Sprawdź czy domek jest bezpieczny
  3. Nie bój się cienkich ścian
  4. O czym jeszcze warto pamiętać?
O ile przechowywanie ich w piwnicy czy garażu sprawdza się zimą, o tyle wiosną, kiedy często są potrzebne mija się z celem.

Rozwiązaniem, dzięki któremu możemy zapewnić sobie zarówno wygodę wykonywania prac ogrodowych, jak i porządek jest domek ogrodowy zwany również domkiem narzędziowym. Obecnie na rynku możemy znaleźć domki wykonane z wielu różnych materiałów. Wciąż jednak największą popularnością cieszą się metalowe domki ogrodowe. Dlaczego tak jest i na co warto zwrócić uwagę poszukując idealnego domku do swojego ogrodu? Przekonajmy się!

Domki-ogrodowe-Domek-metalowy-na-narzedzia-Woodridge.jpg
metalowy domek ogrodowy Woodridge

Zwróć uwagę na rodzaj materiału pokrywającego domek

Większość domków dostępnych na rynku nie jest obecnie wykonywana z tak zwanej “gołej blachy”. Klientom zależy bowiem na tym, by domek był odporny na korozję oraz czynniki atmosferyczne takie jak wilgoć czy palące słońce. Obecnie możemy wybierać spośród domków pokrytych farbą, które są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zaoszczędzić. Jeśli jednak jesteśmy gotowi na to by wydać więcej – postawmy na domki pokryte tworzywem sztucznym lub winylem – to bardzo trwałe pokrycia, które dodatkowo prezentują się niezwykle efektownie. Co ważne, domki metalowe, niezależnie od rodzaju pokrycia blach występują w różnych rozmiarach i kształtach – bez problemu znajdziesz więc taki, który będzie w pełni dopasowany do twoich potrzeb.

Stalowy-domek-ogrodowy-Oakbrook.jpg
metalowy domek narzędziowy Oakbrook

Sprawdź czy domek jest bezpieczny

W metalowych domkach ogrodowych bardzo często przechowujemy nie tylko drobne akcesoria, ale również często również znacznie bardziej kosztowny sprzęt taki jak np. kosiarka czy inne narzędzia elektryczne. Zapewnienie im odpowiedniej ochrony ma więc ogromne znaczenie. Dlatego też poszukując metalowego domku ogrodowego sprawdź koniecznie, czy istnieje możliwość zabezpieczenia go w odpowiedni sposób np. kłódką.

Nie bój się cienkich ścian

Wiele osób, które poszukują idealnego domku metalowego zwraca uwagę na grubość ścian. Wciąż bowiem pokutuje w nas przekonanie, że jedynie grube ściany mogą pozwolić nam na stworzenie stabilnej konstrukcji. To mit. Obecnie na rynku możemy bowiem znaleźć domki narzędziowe, których ściany mają naprawdę niewielką grubość ( ~/>1mm). Mimo to, po montażu domek ten jest naprawdę solidny i stabilny.

Domek-narzedziowy-metalowy-Dresden-1-5-x-1-2-m-Arrow.jpg
domek ogrodowy z metalu na narzędzia Dresden

O czym jeszcze warto pamiętać?

Poszukując idealnego domku metalowego warto sprawdzić również czy zamykanie drzwi nie jest hałaśliwe. Zdarza się bowiem, że domki tego typu posiadają specyficzną akustykę, która może przeszkadzać np. sąsiadom. Poza tym nie obawiajmy się pytań o zabezpieczenia antykorozyjne – chcemy przecież by domek służył nam przez długie lata. Co ważne, domek metalowy powinien posiadać otwory wentylacyjne. Dzięki temu, przebywanie w nim (np. w poszukiwaniu niezbędnych narzędzi) będzie dla nas komfortowa.

Podsumowując, metalowe domki ogrodowe to dobre rozwiązanie, które jest w stanie zapewnić odpowiednią ochronę naszym sprzętom i narzędziom. Co więcej, są stosunkowo tanie, dzięki czemu na zaprowadzenie porządku w ogrodzie nie musimy wydawać dużych sum.

Prezentowane na zdjęciach domki oraz inne modele możesz znaleźć na https://ogrodosfera.pl/domki-metalowe.

Originally posted 2019-03-05 08:36:31.

magnolia magnolie, gdzie kupić magnolię, hodowla magnolii

Magnolia – uprawa i pielęgnacja

pelargonie, pielęgnacja, nawożenie pelargonii, ile wody pelargonie

Proste sposoby pielęgnacji pelargonii