w

Pergole dla każdego domu

Instalacja pergoli we własnym ogrodzie lub tarasie to doskonały sposób na szybką metamorfozę domu. Zyskujemy dodatkową przestrzeń, z której każdy mieszkaniec i gość domu będzie chciał korzystać o każdej porze roku. A jest to możliwe! Sprawdź, jakie są zalety pergoli.

Marzy ci się dodatkowy pokój… w ogrodzie? To jest możliwe. Wystarczy zainwestować w nowoczesną pergolę. Pergole to obecnie bardzo popularny sposób na przedłużenie własnego domu o zadaszony taras lub wygospodarowany pokój – właśnie w ogrodzie. Dość często pergole w Poznaniu spotykane są w ogródkach kawiarnianych i restauracyjnych; początkowo stanowiły ochronę stolików przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, jednak dziś, prócz tej funkcji, są swoistą ozdobą i małą perełką architektoniczną coraz częściej wybieraną przez indywidualnych klientów.

Pergole tarasowe charakteryzują się tym, że są całym systemem, konstrukcją opartą na prowadnicach bocznych i specjalnych, wytrzymałych słupach, które zapewniają stabilność, i bezpieczeństwo jej użytkowania. Gabaryty pergoli są pokaźne, może ona mieć nawet 7 metrów zasięgu. Przymocowanie do podłoża sprawia, że niestraszny staje się nawet silny wiatr czy mocny deszcz. To odróżnia je od klasycznych markiz, które montowane są wyłącznie do ściany budynku, dlatego dbając o bezpieczeństwo i wygląd markiz, należy je zwijać np. podczas mocnego wiatru. Decydując się na pergolę na tarasie czy w ogrodzie możemy całkowicie dopasować ją stylistycznie do wyglądu domu czy stylu naszego ogrodu. Dostępnych jest wiele wzorów i rodzajów: drewniane, aluminiowe, bardziej nowoczesne lub rustykalne. Wybór należy do ciebie.

Dość kuszącą propozycją stają się wolnostojące pergole, które idealnie nadają się do wyodrębnienia stref we własnym ogrodzie. Pergole takie mogę mieć przeszklone ściany, na których można zamontować rolety i schować się przed całym światem z książką w ręku  w jesienny wieczór. Taka pergolę można wyposażyć w oświetlenie LED, które umożliwi korzystanie z niej po zmroku. Boczne ściany mogą również występować w formie samych rolet, przesuwnych paneli: szklanych, wypełnionych drewnem cedrowym lub aluminiowych, sunbreakerów. Ciekawostką są możliwości pokrycia dachu pergoli. Przy pomocy pilota możemy obracać drewniane lamele, a tym samym regulować ilość wpuszczanego światła słonecznego do środka „pomieszczenia”. Jest to doskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni ogrodu, a tym samym stworzenia i wykreowania miejsca, które może stać się pokojem odpoczynku, małym biurem lub pracownią. Kreatywność w tym przypadku jest nieograniczona.

Originally posted 2017-11-06 08:46:06.

Prace ogrodowe w październiku

Prace ogrodowe w październiku

6 najpiękniejszych drzew i krzewów do Twojego ogrodu