w

Decoupage dla seniorów

Już 4 września we wrocławskim Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin odbędą się warsztaty decoupage dla seniorów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i daje możliwość poznania tajników prostej i szybkiej techniki dekoracyjnej.

Decoupage dla seniorów

Technika decoupage polega na zdobieniu przedmiotów papierowymi wycinankami, które za sprawą nałożenia kilku warstw lakieru mają za zadanie imitować sztukę malarstwa. Ten prosty sposób zdobienia codziennych przedmiotów wywodzi się z tradycji Dalekiego Wschodu, a francuski czasownik „decouper” oznacza dosłownie „wycinać”.

Do decoupage wykorzystuje się materiały codziennego użytku, takie jak pudełka, skrzynki, doniczki, ceramikę, serwetki papierowe, gazety, ozdobny papier, noże, pędzle, gąbki czy farby. Możliwości jest wiele, tak samo jak technik wykonywania poszczególnych zdobień. Wszystko zależy od pomysłu na projekt.

Warsztaty w Krzywym Kominie to propozycja dla wszystkich seniorów, którzy poszukują twórczych sposobów spędzania wolnego czasu. Oprócz zagadnień teoretycznych, bezpłatne zajęcia dadzą możliwość zastosowania decoupage w praktyce przez zdobienie słoików lub kubków. Tak przygotowane projekty mogą później stanowić ozdobę kuchni lub pokoju.

Zajęcia decoupage dla seniorów rozpoczną się o 13:00 i potrwają przez 4 godziny. Poprowadzi je Aleksandra Solińska – absolwentka wydziału historii sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Więcej informacji i rejestracja chętnych tutaj.

Originally posted 2014-12-02 11:47:53.

Seed bombs – nowoczesny sposób zasiewania

Alternatywa dla rzodkiewki: rzodkiew wężowa